Mijatović za Urlepa trenerem Energi Czarnych

DMDejan Mijatović , który w sezonie 2009/10 był szkoleniowcem PBG Basketu Poznań, został nowym trenerem szóstej drużyny sezonu PLK, Energi Czarnych Słupsk. Serb na codzień pracuje z kadrą do lat 20-tych i obecnie przygotowuje się do lipcowych Mistrzostw Europy z reprezentacją młodzieżową swojego kraju. Mijatović podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia jej na kolejny sezon.

Po zakończeniu sezonu przez Czarne Pantery jasne stało się poszukiwanie nowego szkoleniowca, bowiem dotychczasowy opiekun klubu – Andrej Urlep – skorzystał z oferty Tomasa Pacesasa i przeniósł się do litewskiej Dżukiji. Tam rozpocznie pracę od początku rozgrywek 2014/15 i co ciekawe to nie pierwszy przypadek , kiedy osoba z Polskiej Ligi Koszykówki wybiera pracę w litewskim zespole. Z Dzukiją w przeszłości był związany Cezary Trybański, a w zakończonych rozgrywkach barwy tego samego klubu reprezentował Adam Łapeta.

Z kolei Mijatović w przeszłości pracował też jako asystent głównego szkoleniowca w Albie Berlin.

Wracając do Słupska, wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie w barwach Energi Czarnych znów ujrzymy Tomasza Śniega oraz Jarosława Mokrosa. Obaj kadrowicze z wyboru Mike’a Taylora negocjują warunki nowych umów i lada dzień mogą na nowo związać się z Czarnymi Panterami.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *