Lampe i Kelati kończą sezon zasadniczy z wygranymi

Drużyny z Polakami w składach odniosły zwycięstwa na własnych parkietach w ostatniej, 34. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Barcelona Macieja Lampego pokonała Cajasol Sewilla 88:70, a ekipa UCAM Murcia Thomasa Kelatiego wygrała z CAI Saragossa 90:82.

Lampe grał w niedzielę 19 minut i był drugim strzelcem zespołu. Zdobył 12 punktów i miał dziewięć zbiórek. Trafił pięć z siedmiu rzutów za dwa i oba wolne, pomylił się przy próbie za trzy. Zebrał pięć piłek w obronie i cztery w ataku. Miał także asystę.
Najwięcej punktów dla ekipy z Katalonii uzyskał Alex Abrines – 29.

Kelati w 21 minut uzyskał 12 pkt i dwie zbiórki, po jednej w ataku i obronie. Trafił jedyną próbę za dwa, trzy z sześciu „za trzy” i jeden z dwóch wolnych. Zanotował także cztery asysty, dwa przechwyty i trzy straty.

Barcelona zakończyła sezon zasadniczy na trzecim miejscu w tabeli, z bilansem 27 zwycięstw i siedmiu porażek. Ekipa UCAM Murcia (12-22) została sklasyfikowana na 15. miejscu, przedostatnim gwarantującym utrzymanie w 18-zespołowej lidze ACB.

Z numerem jeden w play off rozstawiony będzie Real Madryt (32-2), a z „dwójką” – Valencia Basket(30-4).

W pierwszej rundzie fazy pucharowej Barcelona spotka się z poprzednim zespołem Lampego, szóstym w tabeli – Laboral Kutxa Vitoria (19-15), w którym tym sezonie początkowo występował Kelati.