Sześć miesięcy kary dla Henry’ego

Obrońca brązowych medalistów Mistrzostw Polski – AZS-u Koszalin – Sek Henry został zawieszony na 6 miesięcy w prawach zawodnika. 27-letni Amerykanin,  który notował średnie 15.7pkt – 4.2as – 4zb na mecz opuści resztę bieżącego sezonu i lada dzień powróci do Stanów Zjednoczonych.

Zawieszenie gracza ma związek z zażywaniem niedozwolonych, w świetle przepisów, odżywek, które Henry stosował w ostatnich miesiącach. Wg doniesień z koszalińskiego klubu Sek nie zdawał sobie sprawy, że substancje mogą zawierać niedozwolone składniki. Następnie kontrola antydopingowa po meczu z Anwilem Włocławek wykazała u zawodnika obecność środków dopingujących.  Henry’ego zawieszono na mecze ze Stelmetem Zielona Góra oraz z Rosą Radom. Z kolei Akademicy by się zabezpieczyć przed ewentualnym zawieszeniem obrońcy sprowadzili w szybkim tempie następcę Henry’ego, Krzysztofa Szubargę.

O ile reprezentant Polski zdołał już zadebiutować w nowych barwach i meczu przeciwko Rosie Radom, o tyle komisja dyscyplinarna przy PLK dziś wydała werdykt skazujący Henry’ego na sześć kolejnych miesięcy. Dodatkowo zawodnik zapłaci karę jednego tysiąca złotych na konto ligi.

Sek Henry spędził w Tauron Basket Lidze niepełne dwa sezony, będąc filarem Akademików i główną postacią podczas walki o zeszłoroczny i historyczny brąz.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *