Deividas Dulkys oficjalnie poza Anwilem!

Plotki i doniesienia sprawdziły się. Deividas Dulkys opuścił szeregi drużyny z Włocławka i zagra w tureckim Tofas Bursa. 

Jak podaje oficjalna strona klubowa powodem odejścia zawodnika była korzystna oferta z tureckiego klubu. Pewna kwota zasili konto WTK co w świetle jego ostatnich problemów finansowych jest decyzją dosyć zrozumiałą. Bolesną dla kibiców ale zrozumiałą.

„(…) kwota wykupu jego kontraktu, jaką zdecydował się zaoferować Tofas Bursa jest sumą nie do odrzucenia i stanowi kolejny krok w kierunku zbilansowania budżetu klubu na sezon 2013/2014. Dziś podpisana została pięciostronna umowa pomiędzy WTK S.S.A., Lietuvos Rytas Wilno, Tofas Bursa, Deividasem Dulkysem i jego agentem.

– Dziękujemy Deividasowi za to co dla nas zrobił. Chcieliśmy i czyniliśmy wszystko, żeby dalej grał w Anwilu, ale rachunek ekonomiczny w tej sytuacji jest nieubłagany – tłumaczy decyzję Arkadiusz Lewandowski, Prezes Zarządu WTK S.S.A

W 19 spotkaniach ligowych Dulkys notował przeciętnie 16,4 punktu, 3,3 zbiórki i 2,9 asysty. W polskiej lidze te cyfry już się nie zmienią. Zachęcam jednak do śledzenia jego kariery. Możliwe, że już w następnym sezonie zobaczymy go na parkietach Euroligi czego jak najbardziej mu życzę.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *