Deividas Dulkys oficjalnie poza Anwilem!

Plotki i doniesienia sprawdziły się. Deividas Dulkys opuścił szeregi drużyny z Włocławka i zagra w tureckim Tofas Bursa. 

Jak podaje oficjalna strona klubowa powodem odejścia zawodnika była korzystna oferta z tureckiego klubu. Pewna kwota zasili konto WTK co w świetle jego ostatnich problemów finansowych jest decyzją dosyć zrozumiałą. Bolesną dla kibiców ale zrozumiałą.

„(…) kwota wykupu jego kontraktu, jaką zdecydował się zaoferować Tofas Bursa jest sumą nie do odrzucenia i stanowi kolejny krok w kierunku zbilansowania budżetu klubu na sezon 2013/2014. Dziś podpisana została pięciostronna umowa pomiędzy WTK S.S.A., Lietuvos Rytas Wilno, Tofas Bursa, Deividasem Dulkysem i jego agentem.

– Dziękujemy Deividasowi za to co dla nas zrobił. Chcieliśmy i czyniliśmy wszystko, żeby dalej grał w Anwilu, ale rachunek ekonomiczny w tej sytuacji jest nieubłagany – tłumaczy decyzję Arkadiusz Lewandowski, Prezes Zarządu WTK S.S.A

W 19 spotkaniach ligowych Dulkys notował przeciętnie 16,4 punktu, 3,3 zbiórki i 2,9 asysty. W polskiej lidze te cyfry już się nie zmienią. Zachęcam jednak do śledzenia jego kariery. Możliwe, że już w następnym sezonie zobaczymy go na parkietach Euroligi czego jak najbardziej mu życzę.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie XXI kolejki TBL

Za nami XXI kolejka naszej ukochanej TBL, która tak naprawdę była kolejką XX (albo odwrotnie, jak kto woli). Jak co...

Zamknij