TBL w liczbach po 21. kolejce

tauronDziś przyjrzymy się najlepszym formacjom w Tauron Basket Lidze. W ostatnim meczu „piątka” Stelmetu przeciwko Polpharmie uzyskała bilans +20. Koszarek, Zamojski, Eyenga, Cel i Dragicević w ciągu 9 minut zdobyli aż 33 punkty, a stracili tylko 13.

Dwie formacje od początku 2014 roku zanotowały już bilans +33. Formacja Turowa z Taylorem, Wiśniewskim, Prince, Dylewiczem i Kuligiem osiągnęła taki wynik w ciągu 48 minut, a formacja Stelmetu z Koszarkiem, Eyengą, Sroką, Celem i Dragicevicem potrzebowała do tego zaledwie 12 minut. W meczu Śląsk – Trefl w ostatniej kolejce, formacja gospodarzy osiągnęła w 14 minut wynik lepszy od przeciwników aż o 22 punkty. Skibniewski, Johnson, Kikowski, Miller i Parzeński zdobyli 45 punktów, a rywalom pozwolili zdobyć tylko 23. Dzięki temu w rankingu najlepszych formacji w tym roku, zajmują wysokie trzecie miejsce razem z „piątką” Rosy Radom. Radomianie ten wynik osiągnęli w meczu ze Stelmetem, kiedy to pojawili się na parkiecie przy wyniku 45:71, a pierwsza zmiana w ich szeregach nastąpiła dopiero, gdy na tablicy widniał wynik 85:87.

7,3 15 21 : 6 Ł.Koszarek – K.Chanas – P.Zamojski – C.Brackins – V.Dragičević

W całym sezonie najlepszy bilans (+58) ma formacja Stelmetu. Koszarek, Zamojski, Eyenga, Cel i Dragicevic w pierwszych dwunastu kolejkach, które rozegrane były w 2013 roku, zagrali razem 90 minut i byli lepsi od rywali o 44 punkty. W tym roku grali już dużo mniej. W ośmiu ostatnich kolejkach zagrali tylko pół godziny, ale także byli na plusie (+14). Drugi najlepszy wynik ma formacja Turowa (+51), a ostatnia formacja na podium ma do tej pory bilans +39. Jest to „piątka” Trefla z Vasiliauskasem, Michalakiem, Waczyńskim, Leończykiem i Gadri-Nicholsonem.

123,4 58 261 : 203 Ł.Koszarek – P.Zamojski – C.Eyenga – A.Cel – V.Dragičević
115,6 51 253 : 202 T.Taylor – Ł.Wiśniewski – J.Prince – F.Dylewicz – D.Kulig
144,4 39 295 : 256 Š.Vasiliauskas – M.Michalak – A.Waczyński – P.Leończyk – Y.Gadri-Nicholson
65,9 37 138 : 101 O.Brandwein – S.Henry – P.Dąbrowski – D.Labović – R.Sykes
13,1 33 52 : 19 Ł.Koszarek – C.Eyenga – M.Sroka – A.Cel – V.Dragičević
41,6 32 87 : 55 N.Jaramaz – Ł.Wiśniewski – J.Prince – F.Dylewicz – D.Kulig
50,7 31 110 : 79 D.Dulkys – M.Sokołowski – M.Kostrzewski – K.Clanton – D.Mijatović
42,6 28 89 : 61 K.Łączyński – E.Johnson – Ł.Majewski – R.Witka – K.Archibeque
116,3 26 249 : 223 T.Taylor – Ł.Wiśniewski – J.Prince – F.Dylewicz – I.Žigeranović
53,9 25 117 : 92 D.Katnić – D.Dulkys – M.Sokołowski – S.Hajrić – K.Clanton

Gdyby posortować wszystkie formacje według czasu gry, to na pierwszych czterech miejscach można znaleźć formacje z top3 pod względem dodatniego bilansu. 108 minut zagrała formacja Asseco z Waltonem, Sewerynem, Szczotką, Dmitriewem i Szymańskim, ale do tej pory zdobyli tyle samo punktów, co stracili (169:169). Najgorszy wynik z pierwszej dziesiątki ma „piątka” Jeziora. Nowakowski, Allen, Krajniewski, Doaks i Fitzgerald zdobyli 152 punkty w 81 minut, ale stracili ich w tym czasie aż 189.

144,4 39 295 : 256 Š.Vasiliauskas – M.Michalak – A.Waczyński – P.Leończyk – Y.GadriNicholson
114,8 24 206 : 182 D.Katnić – D.Dulkys – M.Sokołowski – S.Hajrić – D.Mijatović
108,0 0 169 : 169 A.Walton – Ł.Seweryn – P.Szczotka – F.Dmitriew – R.Szymański
94,4 24 180 : 156 K.Lucious – J.Dłoniak – Ł.Majewski – R.Witka – K.Archibeque
81,0 -37 152 : 189 M.Nowakowski – C.Allen – K.Krajniewski – N.Doaks – A.Fitzgerald
70,7 -2 131 : 133 T.Śnieg – R.Trice – M.Dutkiewicz – M.Nowakowski – G.Stutz
68,4 23 122 : 99 A.Walton – Ł.Seweryn – P.Szczotka – F.Dmitriew – P.Frasunkiewicz

Ciekawostki statystyczne z polskich parkietów znaleźć można także na basketstats.pl, a kolejny raport z TBL tutaj będzie można przeczytać 17 marca. Serdecznie zapraszamy!