Wayns odrzucił propozycję Stelmetu, Hodge następny w kolejce?

Nie będzie sensacyjnej przeprowadzki z L.A. Clippers do Stelmetu Zielona Góra, której bohaterem miał być 22-letni Malik Wayns. Jak poinformował Kosma Zatorski , zawodnik odrzucił ofertę Mistrza Polski i nie pojawi się w PLK. Działacze Stelmetu nie składają jednak broni i szukają innego wzmocnienia. Według doniesień kolejnym graczem na celowniku zielonogórskich sterników jest poprzedni MVP ligi, Walter Hodge.

Portorykańczyk nie może dla siebie znaleźć miejsca w rotacji Laboral Kutxi Vitoria (bilans 9-9 i 9 msc) i kolejne tygodnie gry w hiszpańskiej ACB obniżają jego szanse na regularne występy w ekipie Sergio Scariolo. Zawodnik nie znajduje uznania w oczach utytułowanego szkoleniowca reprezentacji Hiszpanii i bywają spotkania w których nie występuje na parkiecie. Podczas całego sezonu Walter rozegrał dotychczas 14 ligowych spotkań podczas których notował średnie 6,0 pkt i 2,1 as (przy 19 minutach w grze).

Jak przypuszczamy to w grę może wchodzić wypożyczenie gracza z hiszpańskiej drużyny, a atutuem dla Stelmetu ma być ważna licencja gracza na występy PLK oraz fakt, że nie trzeba będzie przeznaczać dodatkowej sumy przy zatrudnieniu zawodnika jak choćby to miało miejsce w przypadku Waynsa.

Pin It

1 komentarz

  1. Jakoś bardziej pasowałby mi Maalik…. WH może by zbyt gwiazdorzył…może nie będzie mu się chciało… Znowu wjeżdżałby samolubnie pod kosz…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *