Kolejne zmiany wśród Farmaceutów – Tuljković na aucie

Nie udał się powrót na Kociewie po latach Mujo Tuljkovića. 34-letni Bośniak i były zawodnik Anwilu, Unii-Wisły, PBG Basketu Poznań czy Polpaku Świecie, rozstał się z klubem Polpharma Starogard Gdański zaledwie po 6 rozegranych meczach w TBL. Co ciekawe dzień wcześniej klub pożegnał się z innym zawodnikiem – Linasem Lekaviciusem – który wybrał grę w rosyjskiej ekstraklasie.

Klub za porozumieniem rozwiązał umowę z weteranem PLK – Mujo Tuljkovicem – który w sześciu meczach notował średnią 9,7 pkt na mecz podczas 19 minut gry. Mujo trafił tylko 1 z 10 rzutów zza łuku i popełniał sporo strat (2,3 na mecz) przy małym wkładzie w grę obroną Kociewskich Diabłów (2,3 zb).

– Na dziś nie przewidujemy żadnych zmian, brak któregoś gracza na parkiecie nic nie oznacza, to tylko i wyłącznie koncepcja trenera – zaznaczył na łamach Sportowych Faktów, prezes Roman Olszewski.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie zespół pozyskał trzech nowych graczy: Marcina Kosińskiego, Courtney’a Eldridge’a oraz Kevina Johnsona. Dwóch z nich już zadebiutowało w naszej lidze i pomogło teamowi Tomasza Jankowskiego w wygranej nad Czarnymi Słupsk.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *