Terrell Parks opuszcza Kotwicę, w jego miejsce Rafał Bigus

Z niewiadomych jeszcze przyczyn drużynę Kotwicy Kołobrzeg opuścił Terrell Parks, który jest już w drodze powrotnej do Stanów Zjednoczonych. W jego miejsce do Kotwicy dołączy Rafał Bigus.

Amerykanin w barwach kołobrzeskiej drużyny wystąpił 10 razy, notując średnio blisko 12 punktów i 7 zbiórek. Parks nie został zgłoszony już do ostatniego meczu z Polpharmą Starogard Gdański, jednak jego absencja tłumaczona była lekką kontuzją, z którą borykał się od początku rozgrywek. Jak głoszą plotki powodem zwolnienia Amrykanina są problemy finansowe klubu.

Rafał Bigus nie może znaleźć dla siebie miejsca w tym sezonie. Przed rozpocząciem sezonu polski środkowy trenował w Zgorzelcu, jednak jego umowę z Wicemistrzem Polski rozwiązano jeszcze przed inauguracyjnym spotkaniem. Następnie jego usługami zainteresowała się drużyna AZS-u Koszalin. Polski środkowy nie przekonał do siebie Gaspera Okorna i na parkiecie pojawiał się sporadycznie.

Bigus w zespole Kotwicy Kołobrzeg występował wcześniej w latach 2006-2008. Był wtedy pierwszopiątkowym środkowym rzucającym średnio 12 punktów i zbierającym ponad 8 zbiórek. Czy jest w stanie wykręcać podobne cyferki po pięciu latach?

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. lucia napisał(a):

    Parks w Stanach Zjednoczonych a ze Stelmetem zagrał 😉 ?

  2. woy napisał(a):

    niestety nie byliśmy jedynymi, którzy przekazali podobną informację, zwłaszcza, że agent Parksa flirtował z Czarnymi Słupsk a wcześniej ze Śląskiem Wrocław. Okazuje się jednak, że Rafał Bigus zastąpił odchodzącego Marko Djurića.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Filmowe podsumowanie 11 kolejki

1. Turów - Stelmet 96-73 2. Anwil - Rosa 87-76 3. Polpharma - Kotwica 76-94 4. AZS Koszalin - WKS...

Zamknij