Ovidijus Galdikas nowym centrem Asseco

Litewski center – Ovidijus Galdikas został nowym centrem Asseco Prokomu. Działacze z Gdyni w święta uzgodnili wszystkie warunki z 26 latkiem i dziś oficjalnie przedstawili go jako nowego zawodnika drużyny. Galdikas mierzy aż 217 centymetrów wzrostu i wszyscy w Gdyni mają nadzieje, że okaże się trafnym wzmocnieniem zespołu znad Bałtyku. Załatanie dziury na pozycji numer 5 w zespole Asseco było sprawą priorytetową, ponieważ jedynym nominalnym centrem w zespole jest 22-letni Roman Szymański. Miejmy nadzieję, że Galdikas okaże się znacznie lepszy niż jego rodak – Martynas Andriuškevičius, który rok temu reprezentował barwy Polpharmy z bardzo marnym skutkiem.

ovidijus-galdikas-patyre-trauma-51665a4d71245

Ovidijus Galdikas swoją przygodę z profesjonalną koszykówką rozpoczynał w akademi Arvydasa Sabonisa – jednej z najbardziej cenionych w całej Europie. Całą karierę spędził na Litwie reprezentując po drodze barwy Magnus Wilno i Puntukas Anykščiai. W sezonie 2012/2013 był zawodnikiem Siauliai i grał zarówno na parkietach ligi litewskiej jak i Ligi Bałtyckiej. Zdecydowanie lepiej szło mu w tych drugich rozgrywkach, gdzie notował średnie na poziomie 13.5 punktu oraz 5.2 zbiórki. Na Litwie natomiast zdobywał blisko 6 punktów i 4 zbiórki w każdym spotkaniu. Latem tego roku obserwowali go działacze New York Knicks.

Galdikas ma bardzo barwne życie – polecam odwiedzić jego profil na wikipedii, z którego możemy dowiedzieć się, że w wieku 18 lat się ożenił, a także poznać kilka innych, ciekawych wydarzeń z jego życia…

Czy Galdikas okaże się przydatnym wzmocnieniem Asseco i poradzi sobie w Tauron Basket Lidze?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *