Miller następcą Thompsona w Śląsku

Saga pod tytułem „szukamy odpowiedniego środkowego do Śląska” nadal trwa. Jak donoszą europejskie portale o koszykówce jak Eurobasket.com oraz Catch-and-shoot.com były zawodnik Polonii Warszawa i Anwilu Włocławek zostanie następcą Kevina Thompsona na pozycji środkowego w zespole Milivoje Lazića. 31-letni Amerykanin spędził ostatni sezon we francuskim Dijon (była drużyna Radosława Hyżego) a jeszcze wcześniej występował w drugiej lidze tureckiej.

Miller to kolejny już center szykowany do pierwszoplanowej roli w autorskim składzie Milivoje Lazića. Wcześniej wrocławskiemu klubowi było nie do końca po drodze z Derrickiem Caracterem, Zeke’iem Marshallem, Kirilo Fesenko czy Kevinem Thompsonem. Ponadto nowy wysoki potrzebny jest zespołowi natychmiast, bowiem do niefortunnych kontuzji wśród podkoszowych Śląska doszło na ostatnim treningu zespołu; Krzysztof Sulima stracił zęba wskutek uderzenia łokciem Jakuba Parzeńskiego, a z kolei popularnemu „Parzykowi” w kontuzjowaną rękę wdało się zakażenie…

Paul mierzy 208cm wzrostu i waży 112kg. W ostatnim czasie dla Dijon notował średnio 2.0 pkt i 2.1 zb podczas średnio 8 minut spędzanych na parkiecie. Miller w przeszłości dał się poznać jako zawodnik lubujący się w dwójkowych akcjach (pick’n’roll) oraz potrafił celnie przymierzyć z półdystansu. Dziś zagadką pozostaje forma Amerykanina, gdyż ostatnie statystyki są dużo niższe aniżeli te uzyskiwane przed laty w PLK (12pkt i 6zb). Zawodnik powinien zadebiutować w barwach Śląska już w następnej – X kolejce – podczas wyjazdowego meczu drużyny przeciwko Treflowi Sopot.

Pin It

1 komentarz

  1. Ale będzie beka jak nie rozegra żadnego meczu tak jak jego poprzednicy 😀 Kolejny, który nie grał przez długi czas 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *