Kyrylo Fesenko na testach w Śląsku.

Ukraiński center, przez najbliższe 2 tygodnie będzie testowany przez Śląsk Wrocław. Mierzący ponad 215 centymetrów zawodnik zaczynał swoją karierę na Ukrainie, broniąc barw najpierw Azovmashu Mariupol, a potem Czerkaskich Małp (Cherkaski Monkeys). Szybko wyjechał do Stanów, gdzie spędził prawie 5 lat na parkietach NBA. Przez 4 lata grał dla Utah Jazz, jednak przez sporą część swojej kariery za ocenaem był wysyłany do D-League, gdzie grał w barwach Utah Flash. Wykorzystywany był głównie, kiedy kontuzjowani byli dawni podkoszowi Jazz – Carlos Boozer i Mehmet Okur. Kyryło został wybrany w drugiej rundzie draftu w 2007 r. z numerem 38 do  Philadelphii 76, po czym został wymieniony właśnie do Jazzmanów. W sezonie 2011/2012 spróbował swoich sił w Indianie, gdzie grał dla Pacers, ale dostał szanse tylko w 3 spotkaniach. Potem był testowany przez Chicago Bulls, ale po miesiącu zosłał zwolniony i nie dostał angażu w żadnej drużynie z NBA.

Na początku 2013 roku podpisał kontrakt z BK Donieck – niedzielnym rywalem Turowa z ligi VTB. Dla drużyny z Doniecka rozegrał w sumie 24 spotkania, z czego 18 na parkietach ligi ukraińskiej, a sześć w lidze VTB. Lepiej szło mu na krajowym podwórku, gdzie notował średnio ponad 10 punktow i 7 zbiórek w każdym spotkaniu. Największym atutem Fesenki jest zdecydowanie jego fizyczność, bo oprócz swoich 216 centymetrów wzrostu może „pochwalić się” wagą około 130-140 kilogramów. Fesenko rozegrał łącznie 135 spotkań w NBA, a przygodę z Ameryką zakończył ze średnimi na poziomie 2 punktów i 2 zbiórek.

We Wrocławiu będzie to drugi, ex-gracz NBA. W sierpniu testowany był były zawodnik Los Angeles Lakers – Derrick Caracter, któy obecnie gra na Litwie. Fesenko ma być alternatywą pod koszem dla Thompsona i jeśli dobrze wypadnie na testach to zostanie we Wrocławiu i pod znakiem zapytania stanie przyszłość Kevina Thompsona, który ma za sobą bardzo słabe spotkania z Polpharmą i Kotwicą.

P.S. Fesenko nosi buty w rozmiarze 52 więc czekają go długie poszukiwania obuwia w naszych sklepach 😉

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *