Arkadiusz Papka poprowadzi Stabill Jezioro

Arkadiusz Papka został nowym szkoleniowcem koszykarzy Stabill Jezioro Tarnobrzeg. Zastąpił zwolnionego po porażce z PGE Turów Zgorzelec (65:86) Leszka Marca, którego był asystentem.

W poniedziałek 35-letni Papka, który jest wychowankiem tarnobrzeskiego klubu, poprowadził pierwszy trening. Władze klubu nie określiły czasu trwania umowy z nowym trenerem.

Stabill jest jedynym – obok AZS Koszalin – zespołem, który w Tauron Basket Lidze nie odniósł jeszcze zwycięstwa w tym sezonie.

– Papka dostał od klubu szansę i podjął wyzwanie. Ma swoje pomysły na prowadzenie drużyny, na zmianę stylu gry. Jego atutem jest to, że zna zespół, klub. Dwa lata pracował przy trenerze Dariuszu Szczubiale, który dał mu dobre referencje. Czas pokaże, zobaczymy po miesiącu, półtora, czy drużyna będzie grała lepiej – powiedział prezes klubu z Tarnobrzega Zbigniew Pyszniak.

Sytuację kadrową w ekipie Stabill Jeziora skomplikowała kontuzja Dawida Przybyszewskiego.

Poszukujemy innego zawodnika na pozycji środkowego. To obecnie bardzo trudne zadanie. Wszystko rozstrzygnie się w ciągu dwóch – trzech dni – dodał prezes.

Źródło informacji: PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *