Rosa– Kotwica 73:56
Asseco – Stabill Jezioro 86:70
PGE Turów – WTK Anwil 79:81

Wydarzenia III kolejki:

HIT III DNIA: Trzecia z rzędu wygrana Czarnych Słupsk, dzięki postawie podkoszowych Garretta Stutza (19pkt i 8/9 z gry), Mateusza Jarmakowicza (17pkt) oraz Michała Nowakowskiego (11 pkt). Czarni zakończyli mecz z Mistrzami Polski wygraną kwartą 28-11 oraz zrywem 11-2. Motorem napędowym spotkania okazał się jednak Rocky Trice (16pkt-5as-5zb-4przech).

Druga z rzędu wygrana wrocławskiego Śląska , przy świetnej postawie Nikoli Malasevića (19 pkt i 7/10 z gry i 9zb). Wrocławski zespół wygrał u siebie po raz pierwszy na własnym parkiecie od ery Waldemara Siemińskiego i rządów Rimasa Kurtinaitsa ( maj 2008 , zwycięstwo o brąz z Polpakiem Świecie ) . Kluczowa dla losów meczu okazała się druga kwarta, wygrana przez Śląsk nad Polpharmą 33-11.

Pierwsza wygrana Trefla Sopot i trzecia już porażka brązowego medalisty MP – AZS-u Koszalin. Trefl wygrał swoje spotkanie dzięki najlepszej pierwszej kwarcie, 29-19. W każdej następnej odsłonie zaangażowanie kluczowych graczy Trefla spadało i kurczyła się przewaga nad AZS-em. Niestety dla Zorana Sretenovića – grający bez kontuzjowanego Darrella Harrisa – zespół nie odrobił wszystkich strat.

Trzecia z rzędu wygrana Rosy Radom i sensacyjne współliderowanie tabeli wraz z Czarnymi Słupsk. Tym razem zawodnicy Wojciecha Kamińskiego rozłożyli na łopatki Kotwicę Kołobrzeg (z którą notabene przegrali dzień później, w ramach rozgrywek o Puchar Polski). Radomianie znów udanie dzielili się piłką w ataku i prowadzili zbilansowaną ofensywę pod kierunkiem Jakuba Dłoniaka (17pkt) i Kirka Archibeque’a (14pkt i 11zb).

Druga wygrana w sezonie padła już łupem – skazywanego na grę w dolnej części tabeli – Asseco Gdynii. Tym razem gracze Dawida Dedka z łatwością ograli zawodników Leszka Marca, a ich główną bronią okazały się rzuty dystansowe. Gracze z Gdynii oddali aż 39 trójek , trafiając 14 z nich. 17 pkt zaliczył Łukasz Seweryn. Motorem napędowym znów okazał się A.J. Walton z 14pkt i 6as.

Już pięć dni temu Rottweilery ograły niespodziewanie Turów Zgorzelec. Wicemistrzowie Polski nie znaleźli skutecznej obrony przeciwko Seidowi Hajrićowi (17pkt i 11zb), będącym najjaśniejszym punktem przyjezdnych. Anwil zdominował w Zgorzelcu walkę na tablicach (38-27) i mógł się cieszyć z trzeciego z rzędu zwycięstwa na inaugurację sezonu. Zgorzelczanie nie po raz pierwszy forsowali swoje dystansowe granie (7/25) i niestety podobnie do meczu z Nymburkiem (w Lidze VTB) ulegli w samej końcówce.

MVP III kolejki: Roderick Trice (Czarni Słupsk za 16pkt-5as-5zb-4przech)

Najlepszy rezerwowy III dnia: Mateusz Jarmakowicz (7/10 z gry i 17pkt)

Najlepsza piątka III kolejki (tylko wygrani): Garrett Stutz (19pkt i 7zb) – Seid Hajrić (17pkt i 11zb) – Nikola Malasević (19pkt i 9zb) – Roderick Trice (16pkt-5as-5zb-4przech) – A.J. Walton (14pkt-6as)

Polska piątka III kolejki: Cezary Trybański (9pkt-8zb-6blk-2przech) – Damian Kulig (17pkt) Mateusz Jarmakowicz (17pkt) – Jakub Dłoniak (17pkt) – Łukasz Koszarek (12pkt i 7as)