Ponitka lepszy od Lichodzijewskiego

Reprezentant Polski Mateusz Ponitka był drugim strzelcem zespołu Telenet Ostenda w zwycięskim spotkaniu 3. kolejki belgijskiej ligi koszykarzy z Basic-Fit Bruksela 86:68. W 23 minuty zdobył 16 pkt, miał sześć zbiórek i cztery przechwyty.

20-letni były gracz Asseco Prokomu rozegrał kolejne dobre spotkanie w barwach klubu z Ostendy. W poprzednich dwóch meczach ligowych, obydwu wygranych, uzyskał 13 i 19 pkt. Tym razem trafił 6 z 10 rzutów z gry (2/4 za trzy(,

Telenet ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z pierwszej kolejki, gdyż w tym samym czasie rywalizował w Wilnie w eliminacjach do Euroligi koszykarzy. W finale przegrał z gospodarzami turnieju Lietuvos Rytas 66:75.

Aleksander Lichodzijewski , były gracz Polpharmy Starogard Gdański, zanotował wśród pokonanych 2pkt-1zb podczas 21 minut na parkiecie.