Podsumowanie 2 kolejki TBL (2013/14)

Wyniki II dnia rozgrywek sezonu 2013/14:

Stelmet – Trefl 90:88
Polpharma – Rosa 83:90
Anwil – Asseco 64:59
Jezioro – Śląsk 74:89
Kotwica – Czarni 77:62
AZS Koszalin – Turów 59:84

Hit II dnia: Stelmet – Trefl (90:88) spotkanie o wyniku, którego decydowała dogrywka i rzut Przemysława Zamojskiego (17pkt). Świetnie zaprezentował się Łukasz Koszarek (24pkt, 5zb i 5as) a 19pkt i 5zb dodał Christian Eyenga. Niechlubnym bohaterem meczu okazał się Adam Waczyński (1-6 za trzy), który stracił piłkę niedokładnym podaniem, posyłając ją w ręce Eyengi. Również decydujący i niecelny rzut Trefla wychodził z rąk Waczyńskiego (17pkt). Podsumowując; udany rewanż Mistrzów Polski za porażkę w Superpucharze.

Wydarzenia II dnia:

Stelmet Zielona Góra po raz drugi po inauguracji wygrywa po dogrywce. Debiut na poziomie 14pkt i 5zb zanotował Vladimir Dragicević. Ponadto pierwszej 10 pkt w meczu dla Mistrzów Polski seryjnie zdobył Christian Eyenga. Trefl zagrał spotkanie bez odpoczywającego (uraz/przeziębienie?) Sarunasa Vasilauskasa czyli bohatera Superpucharu Polski. Double-double na poziomie 21pkt i 10zb zaliczył Yemi Gadri Nicholson.

– Drugą wygraną na starcie sezonu zanotowała Rosa Radom. Drugą przegraną zaliczyła Polpharma Starogard Gdański. Pierwszy rzut w sezonie spudłował Cezary Trybański, zdobywca 18pkt i 6zb , przy 4 blokach. Trybański w dwóch spotkaniach zalicza skuteczność z gry na poziomie 93% (15/16). W meczu po stronie gospodarzy debiutował Linas Lekavicius (4pkt i 8as). Dla Rosy najwyżej punktował Kamil Łączyński (14pkt i 7as), który wraca do wysokiej dyspozycji w PLK.

– W meczu granym na styku i ze smaczkiem dawnej historii zaciętych pojedynków Anwil okazał się minimalnie lepszy od Asseco. Tylko Seid Hajrić (16pkt i 9zb) i Keith Clanton (8pkt i 2zb) zagrali na skuteczności wyższej niż 50%. Niczym szczególnym nie zaimponował debiutujący w PLK Deividas Dulkys (1/5 z gry i 4 faule w 18 min). Znów nieskutecznością raził Dusan Katnić (2/9 z gry i 2/7 z osobistych przy 4 stratach). Na Asseco ten poziom wystarczał, zwłaszcza, że dla gości praktycznie tylko Piotr Szczotka imponował skutecznością, z 19pkt przy 7zb. Bohater pierwszej kolejki AJ Walton, zanotował 6/15 z gry i 5 strat.

Śląsk Wrocław wygrał po raz pierwszy w tym sezonie i zrobił to na Podkarpaciu. Gracze Milivoje Lazića nawiązali do spotkania sprzed lat, za kadencji Rimasa Kurtinaitisa, w którym to występował też Robert Skibniewski (6pkt i 5as). Wówczas to wrocławianie, przed wycofaniem się z ligi, ograli Znicz Jarosław (wynik został anulowany, ale pewnie kibice Śląska pamiętają ten fakt). Tym razem wrocławianie nie wygrali w ostatniej akcji, a uczynili to wyraźnie i dzięki wyższej dyscyplinie taktycznej od graczy Leszka Marca, z Jeziora. 17pkt zaliczył Dominique Johnson, natomiast Kevin Thompson pokusił się o double-double z 16pkt i 14zb. Debiutant Danny Gibson zanotował 6pkt i 2as, a z kolei sprowadzony Nikola Malasević dodał 2 oczka. Dla miejscowych najbardziej walczył o zwycięstwo Chaise Simon, autor 21pkt i 7zb.

Kotwica Dariusza Szczubiała znów przegrali przed własną publicznością i zaczynają nowy sezon od stanu 0-2. 18pkt i 5as Jordana Callahana oraz 13 minut nowego nabytku Karrona Johnsona (2pkt) nie dało różnicy w konfrontacji z Czarnymi Panterami dowodzonymi przez Andreja Urlepa. Goście zdominowali II połowę meczu wygrywając ją aż 47:26. Boahterami Energi Czarnych zostali Michał Nowakowski (20pkt) oraz Keith Wright (19pkt i 12zb).

– W meczu rozgrywanym już w czwartek, Turów gładko uparał się z brązowymi medalistami ostatniego sezonu, AZS-em Koszalin. W meczu każdą z kwart wygrywali podopieczni Miodraga Rajkovića, wykorzystując wszystkie swoje atuty jak głębię składu, lepszych zawodników z polskim paszportem oraz przewagi na większości pozycji na parkiecie. Wejście smoka w drugiej kwarcie zaliczył JP Prince, autor 10pkt i 10zb, ale klasą dla siebie pozostał Damian Kulig z 21pkt. Dla koszalinian, których trener Zoran Sretenović został na cenzurowanym, 16pkt i 10zb zaliczył Sek Henry. Turów wygrał statystykę asyst aż 24-4!

MVP II kolejki: Łukasz Koszarek (24pkt-5as-5zb)

Najlepszy rezerwowy II kolejki: Damian Kulig (21pkt i 6zb)

Polska piątka II kolejki: Cezary Trybański – Damian Kulig – Michał Nowakowski – Łukasz Koszarek – Kamil Łączyński

Najlepsza piątka II kolejki (tylko wygrani):   Damian Kulig – Keith Wright – JP Prince – Christian Eyenga – Łukasz Koszarek

Zdobywcy double-double:

Kevin Thompson (16pkt i 14zb)
Keith Wright (19pkt i 12zb)
Yemi Gadri Nicholson (21pkt i 10zb)
JP Prince (10pkt i 10zb)
Sek Henry (16pkt i 10zb)

Szaleni strzelcy:

LaceDarius Dunn – 1/11
Zbigniew Białek – 1/6
Bartłomiej Wołoszyn – 1/6
Erving Walker – 0/4
Kacper Radwański – 1/8
Paul Graham – 1/6
Dusan Katnić – 2/9
Danilo Mijatović – 3/10
Łukasz Seweryn – 3/10
Fiodor Dmitriev – 2/7
Maksim Kovacević – 1/5
Dominique Johnson 5/14
Karron Johnson – 1/6
Garrett Stutz – 1/5
Nemanja Jarmaz – 2/7

Stuprocentowi (przynajmniej 3/3 z gry):

BRAK

Rekordy II dnia:

PUNKTY – Łukasz Koszarek – 24
ZBIÓRKI – Kevin Thompson – 14
ASYSTY – Linas Lekaviucius – 8
BLOKI – Cezary Trybański – 4
PRZECHWYTY – po 3 kilku graczy

Zespół II weekendu: Rosa Radom, za pierwszą w historii ich występów w PLK serię 2 wygranych na inaugurację ligi. Zespół Wojciecha Kamińskiego podobał się w Starogardzie Gdańskim i zaznaczył swoje aspiracje do walki o czołową szóstkę.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *