Deividas Dulkys nowym graczem Anwilu

Litewski strzelec – Deividas Dulkys – będzie zastępował przez co najmniej trzy miesiące – na pozycji rzucającego obrońcy – Piotra Pamułę. Zawodnik przychodzi do Włocławka na zasadzie wypożyczenia, z drużyny Lietuvos Rytas Wilno. W Anwilu zagra z numerem ’44’ i będzie do dyspozycji trenera Miliji Bogicevića od pierwszej kolejki nowego sezonu.

Dulkysa ulubionym miejscem gry jest daleki dystans, z którego słynął już podczas swojej 4 letniej przygody z NCAA, na uczelni z Florydy.

Gracza tego przy wzroście 195 cm, charakteruzuje duża dynamika oraz łatwość mijania przeciwnika. Zawodnik potrafi również efektownie zakończyć akcję w ataku , po minięciu rywala.

25-latek znajduje się w szerokiej kadrze reprezentacji Litwy i rywalizuje o miejsce w niej z takimi graczami jak Simas Jasaitis czy Renaldas Seibutis.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przed sezonem 2013-14: AZS Koszalin

Po ubiegłosezonowym sukcesie Akademicy z Koszalina chcieliby utrzymać się w ścisłej czołówce PLK. Niestety zarządowi klubu nie udało się przekonać...

Zamknij