Michał Ignerski w Acei Virtusie Rzym

33-letni były, już, reprezentacyjny skrzydłowy, a zarazem ex kapitan Biało-czerwonych po ostatnim sezonie spędzonym w Banco di Sardegna Sessari przenosi swoje talenty do drużyny wicemistrza Włoch, Acei Virtusu Roma. Były gracz Śląska i Anwilu zajmie w składzie drużyny miejsce Olka Czyża i będzie miał za partnerów dobrze nam znanych z PLK: Quintona Hosley’a, Calliustusa Eziukwu oraz Phila Gossa (dwaj ostatni grali kiedyś dla AZS-u Koszalin).

Ignerski podczas sezonu zasadniczego grał średnio po 27 minut na mecz w barwach byłej drużyny i w rozgrywkach 2012-13 notował średnie 12.2 pkt oraz 4.7 zb. Następnie jego rola spadła podczas rozgrywek play offs i Michał notował mecze, w których nawet nie wychodził na parkiet, obserwując poczynania kolegów z trybun..

Na szczęście w znalezieniu nowego pracodawcy pomogły mu najlepsze w polskiej reprezentacji występy na słoweńskim Eurobaskiecie. Igner notował podczas 5 spotkań 11.4 pkt i 5.8 zb.

Zawodnikowi życzymy powodzenia , zaznaczając, iż jego pozostanie we Włoszech ucina jakieklowiek spekulacje wiążące go z przenosinami do Stelmetu Zielona Góra.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *