Franjo Bubalo w Śląsku Wrocław

Potwierdziły się nasze piątkowe doniesienia i Zeke Marshall oraz Carl Jones opuścili ekipę beniaminka PLK, Śląska Wrocław. Taki komunikat podała oficjalna strona klubu z Wrocławia.  Jeszcze dziś wieczorem we Wrocławiu być może pojawi się zawodnik amerykański na pozycję podkoszowego, który będzie następnym importem Śląska po Marshallu czy Derricku Caracterze.

Tymczasem zespół Milivoje Lazića po obozie przygotowawczym w Brzegu Dolnym oraz pierwszych sparingach szukuje się do turnieju w Zgorzelcu, znanego jako „Brunatne Diamenty” w którym w zależności od rozstawienia będzie mógł się zmierzyć z ekipami Czarnych Słupsk, Turowa Zgorzelec, BK Pardubice czy New Yorker Phantomns Braunschweig. W tym turnieju powinniśmy ujrzeć dzisiejszy nabytek wrocławskiej drużyny..

Jest nim 25-letni chorwacki obrońca, mogący występować momentami na pozycji numer 1, Franjo Bubalo. Zawodnik ten ma w swoim koszykarskim CV występy w ligach bośniackiej, chorwackiej czy rumuńskiej a miał też okazję występować w kadrze do lat 20 reprezentacji Chorwacji. W ostatnim roku gry dla BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc (Rumunia) w 37 meczach zdobywał średnie: 13 punktów, 4.4 asyst, 2.9 zbiórek oraz 1.2 przechwytów. W rotacji trenera Milivoje Lazića zajmie miejsce odchodzącego skrzydłowego Bojana Radetića.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *