Bez Pachuli i Shengelii czyli zawsze groźni Gruzini

To z nimi przyjdzie nam się zmierzyć jutro – o 14:30 – na rozpoczęcie Mistrzostw Europy 2013 (transmisja Polsat Sport News). Gruzini prowadzeni przez niedawnego trenera Marcina Gortata – Igora Kokoshkova (ex asystent Phoenix Suns a dziś asystent w Cleveland Cavaliers) – już przed litewskim Eurobasketem 2009 potrafili spłatać niespodziankę i ograć naszą kadrę, będącą w optymalnym zestawieniu. Teraz będziemy walczyć z nimi o wyjście z grupy.

W reprezentacji naszego pierwszego bezpośredniego rywala w walce o awans do II rundy słoweńskich mistrzostw zabraknie dwóch liderów Gruzji – środkowego Milwaukee Bucks – Zazy Pachulii oraz zeszłorocznego debiutanta w NBA, Tornike Shengelii (Brooklyn Nets; syn byłego gracza Śląska Wrocław).

Gruzję tak jak nas cechuje jedna osoba naturalizowanego gracza; my mamy Thomasa Kelatiego , Gruzja – Ricky’ego Hickmana. Podczas przygotowań do Mistrzostw na Słowenii Gruzini potykali się z nami we włoskim Trydencie i naszym rodakom udało się ograć przeciwnika (87:75). Ogólnie bilans spotkań z Gruzją mamy na plus (2:1). Z kolei ostatni raz, kiedy zespół trenera Kokoshkova rywalizował w Mistrzostwach Europy to był okres polskiego Eurobasketu, kiedy zajęli w 2009 roku, 11 miejsce.

Teraz podczas przygotowań nie zachwycali formą, przegrywając 5 z 8 spotkań. Ciekawe jak skład prezentowany poniżej zaprezentuje się w najważniejszych momentach? Warto podkreślić, iż w składzie trenera Kokoshkova znajdują się zawodnicy z takich europejskich marek jak Maccabi Tel Aviv (Ricky Hickman), Galatasaray Stambul (Manuchar Markoishvili) oraz Cajasol Sevilla (Beka Burjandze) oraz CAI Zaragoza (Giorgi Shermadini).

Anatoli Boisa GF / Armia Tbilisi
Beka Burjanadze PF / Cajasol
Ricky Hickman PG / Maccabi
Besik Lezhava SG / Kutaisi
Manuchar Markoishvili SF / Galatasaray
Nika Metreveli PF / bez kluby aktualnie
Levan Patsatsia SF / DniproAzot
Otar Pkhakadze PG / Fairmont State
Duda Sanadze SF / Univ. San Diego
Viktor Sanikidze SF / bez klubu aktualnie
Giorgi Shermadini C / CAI Zaragoza
George Tsintsadze PG / bez klubu aktualnie
Nikoloz Tskitishvili PF / bez klubu aktualnie (przed laty wybrany w drafcie do NBA)

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *