Derrick Caracter nowym zawodnikiem Śląska Wrocław

alg-derrick-caracter-jpgPowracająca do ekstraklasy drużyna Śląska Wrocław pozyskała kolejnego zawodnika. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej umowę z wrocławskim klubem podpisze były zawodnik Los Angeles Lakers – Derrick Caracter.

Po podpisaniu umów z Robertem Skibniewskim, Marcinem Kosińskim, Dominique Johnsonem i Bojanem Radeticem, zespół prowadzony przez Serba Milivoje Lazica został w końcu wzmocniony zawodnikiem podkoszowym. Derrick Caracter, który w 2010 roku ukończył uczelnię Texas El Paso, ma 206 cm wzrostu i może grać na pozycjach silnego skrzydłowego i środkowego. W Śląsku przewidziany jest do gry głównie na „piątce”, ponieważ właśnie na tej pozycji w zespole są największe braki.

25-letni Caracter po ukończeniu studiów został wybrany z 58. numerem Draftu przez Los Angeles Lakers. W sezonie 2010/11 rozegrał 41 meczów w barwach „Jeziorowców”, będąc jednak zawodnikiem podstawowej rotacji drużyny prowadzonej przez Phila Jacksona. Na parkiecie spędzał średnio 5.2 minut w każdym meczu, notując 2 punkty i 1 zbiórkę. W trakcie sezonu był kilkukrotnie wysyłany do D-League, gdzie zaliczał 12.2 pkt i 6.5 zb w 20 minut.

Po nieudanej przygodzie z NBA Caracter próbował swoich sił w Portoryko, a ostatni sezon spędził w lidze izraelskiej, grając w barwach Bnei Hasharon. W 20 meczach notował 12.2 punktów, 7.4 zbiórek oraz trafiał 64.1% z gry w ciągu 22,5 minut.

Bardzo możliwe, że w tym tygodniu w treningach Śląska będzie uczestniczył także  wychowanek klubu Jakub Parzeński, który ostatni sezon spędził we Włoszech,  a podczas wakacji odbył cykl treningów w ProHoops Academy z Nowego Jorku. W sezonie 2012/13 w barwach Oknoplast Bolonia rozegrał 18 meczów. W ciągu 8.4 minut notował średnio 1.9 pkt i 1.5 zb.

zp8497586rq
Pin It

1 komentarz