Majstorović kolejnym podkoszowym sopockiego Trefla

Po zakontraktowaniu Pawła Leończyka oraz Yemi Gadri Nicholsona działacze sopockiego Trefla postanowili z nawiązką wypełnić lukę powstałą wskutek odejścia ze składu Filipa Dylewicza. Po zeszłotygodniowych posiłkach z Czarnych Słupsk (Gadri Nicholson) oraz z Asseco Prokomu (Krzysztof Roszyk) tym razem wybór padł na serbskiego weterana, mającego na koncie występy w hiszpańskiej ACB i niemieckiej Bundeslidze.

30-letni Milan Majstorović (mierzący 207 cm wzrostu) to zawodnik, który zastąpi w rotacji trenera Trefla – Dariusa Maskoliunasa – Sime Spraliję. Ma on w swojej bogatej karierze zdobyte Mistrzostwo Ligi Adriatyckiej oraz Puchar Serbi i Czarnogóry w barwach Reflexu Belgrad. Kolejnym jego przystankiem w karierze były 2 lata spędzone w zespole hiszpańskiej ekstraklasy – Lagun Aro Bilbao (lata 2005-07).

Dalszym etapem w karierze była euroligowa przygoda z EWE Baskets Oldenburg, który z kolei reprezentował trzy lata (2007-2010). Z tą drużyną Majstorović miał okazję trafić w elitarnej Eurolidze na zespół byłych Mistrzów Polski, Asseco Prokomu, podczas konfrontacji z którym osiągał średnią 2 spotkań: 10pkt i 7zb.

Następnie zawodnik mogący grać na pozycjach 4 i 5 znów zagościł w hiszpańskiej ACB by reprezentować barwy Assignia Manresa (średnie z tego okresu to 6.9pkt i 4.3zb podczas średnio spędzanych 21 minut na parkiecie). Następny rok w jego karierze oznaczał powrót do Oldenburga, z którym gościł w rozgrywkach Eurocup. Dla czołowej niemieckiej drużyny osiągał średnie 7.5pkt i 3.9zb (średnio notując wystęoy po 16 minut).

W ostatnim sezonie 2012-13 Majstorović nie grał nigdzie (!) a teraz związał się z Treflem Sopot jednoroczną umową.

Skład Trefla Sopot na sezon 2013/14

Sarunas Vasiliauskas / Lance Jeter (?)

Michał Michalak/ David Brembley

Adam Waczyński/ Krzysztof Roszyk

Paweł Leończyk/ Marcin Stefański

Yemi Gadri Nicholson/ Milan Majstorović

zp8497586rq
Pin It