Gadri-Nicholson nowym środkowym Trefla

Były już center Energi Czarnych Słupsk – Yemi Gadri Nicholson – został dziś oficjalnie zaprezentowany jako najnowszy nabytek Trefla Sopot. 29-letni Amerykanin, który w przeszłości występował też w lidze niemieckiej, słowackiej oraz czeskiej będzie pierwszm środkowym ekipy prowadzonej przez Dariusa Maskoliunasa.

Nicholson, mierzący 207cm wzrostu, notował w ostatnim sezonie średnie 11.8pkt-7.6zb-1.9blk podczas 25-minutowego występu na parkiecie. Środkowy był centralną postacią defensywy klubu prowadzonego przez Mariusa Linartasa, a następnie Andreja Urlepa.

Yemi Gadri Nicholson również uchodzi za gracza bardzo solidnego w ataku, mogącego pochwalić się wysoką skutecznością z gry – 57% oraz wykorzystującego swoje atuty – siłę, dynamikę czy skoczność. Zawodnik ten, na pewno z Pawłem Leończykiem stworzy czołowy duet graczy podkoszowych w PLK. Również w mojej opini, z nawiązką, zastąpi Kurta Looby'ego.

Nicholson znany jest z wysokiej umiejętności blokowania rzutów graczy przeciwnika oraz z popisowych akcji wsadzania piłki do kosza. Kibice Trefla mogą zatem spać spokojnie i z pełnym optymizmem wyglądać solidnych wyników w kolejnych rozgrywkach.

zp8497586rq
Pin It