Byli gracze PLK zmieniają kluby (cz.6) – Kelati nad Bosforem, Jagla z Loganem

Rośnie zainteresowanie naszymi kadrowiczami; pierwszy z nich, który nie znalazł się ostatecznie w składzie Dirka Bauermanna na Eurobasket 2013 – Olek Czyż – trafił na listę życzeń zespołu Vanoli Cremona. Wg agenta gracza – Mario Scottiego – zawodnik raczej zostanie na Półwyspie Apenińskim i nie zagra w PLK (przymiarki do umowy z graczem czynił Stelmet Zielona Góra). Co ciekawe z drużyną z Cremony związał się niedawno znany z występów w Treflu Sopot – Sime Spralija.

Z kolei Thomas Kelati może trafić w szeregi tureckiego Trabzonsporu. Skrzydłowy naszej reprezentacji – wg doniesień Sportando – ustalił już szczegóły kontraktu z beniaminkiem TBL. Kelati ostani sezon spędził w hiszpańskiej Valencii, notując średnie 10.6pkt-2.8zb-1.8as.

Slavisa Bogavac – ex gracz Rosy Radom, Śląska Wrocław oraz AZS-u Koszalin – podążył śladami byłych, drużynowych kolegów – Aleksandra Mladenovića oraz Paula Grahama – i dołączy do drużyny rumuńskiej ekstraklasy – Gaz Metan Medias.

Ex podkoszowy Turowa Zgorzelec oraz czeskiego Usti nad Labem – Robert Lewandowski – zasili szeregi niemieckiego Nuernberger Basketball Club. Być może dla Lewandowskiego obrany kierunek niemieckiej ligi, stworzy szansę na częstsze pojawianie się na parkiecie?

Jan Hendrik Jagla to obok Davida Logana drugi gracz z dawnego składu Asseco Prokomu Gdynia, który wzmocni niemiecką Albę Berlin. Jagla ostatni sezon spędził w barwach Bayernu Monachium i miał m.in. okazję na krótką współpracę z Dirkiem Bauermannem. Jagla podczas 15 minut średnio spędzanych na parkiecie, notował przeciętne 7.3pkt i 3.6 zb.

Arvydas Eitutavicius czyli były już zawodnik Anwilu Włocławek, wrócił na Litwę i zagra dla Neptunasa. Trzecia drużyna litewskiej ekstraklasy tym samym postawi na 31-letniego obrońcę, który zaliczał średnie z PLK na poziomie 7pkt i 1.5 as (podczas 16 minut gry).

Na koniec; Gani Lawal (VEF Ryga) zagra w Mistrzostwach Afryki i będzie reprezentował Nigerię.

zp8497586rq
Pin It