Australijczyk Barlow i Amerykanin Oliver kolejnymi wzmocnieniami Mistrzów Polski

Po R.T. Guinnie, Christianie Eyenga oraz Craigu Brackinsie działacze zielonogórskiego Stelmetu parafowali kolejne, dwuletnie umowy z zagranicznymi zawodnikami. Na oficjalnej konferencji Stelmetu włodarze przedstawili dwa nowe nazwiska, które w ostatnich dniach przewijały się na forach internetowych. Pierwszy gracz reprezentuje agencję znaną Walterowi Jeklinowi, mianowicie Entersport.

Australijczyk – reprezentant swojego kraju – David Barlow mierzy 205 cm wzrostu i waży 97 kg a w ostatnim czasie występował w hiszpańskiej Murcii. Jest to gracz dość mobilny i może operować bliżej i dalej kosza, rotując między pozycją numer trzy i cztery. Dla swojego poprzedniego pracodawcy w lidze ACB – Barlow notował średnio 22-minutowe występy, notując podczas nich 6.5pkt i 4.4zb. Zawodnika tego cechuje fakt, iż lubi on uciekać na obwód i rzucać zza łuku (37% skuteczności w tym elemencie gry).

Amerykanin Adrian Oliver to z kolei gracz, który próbował swoich szans w rozgrywkach ligi letniej NBA i raz nawet był blisko Sacramento Kings. Następnie występował też na parkietach ligi greckiej – w Arisie (furory tam jednak nie zrobił – trzy mecze po 8pkt i 2as to średnie z nich). 25-letni obrońca – o wzroście 195cm – ma umowę niegwarantowaną ze Stelmetem – czyli w każdej chwili może zostać zwolniony z klubu – jeśli nie sprawdzi się pod kątem wytycznych czy oczekiwań trenera Mihailo Uvalina.

Łukasz Koszarek / Russell Robinson / Mantas Cesnauskis

Przemysław Zamojski / Kamil Chanas / Adrian Oliver

Christian Eyenga/ Marcin Sroka/ Maciej Kucharek

David Barlow/ Aaron Cel

Craig Brackins/ R.T. Guinn

Wg naszych porannych doniesień Stelmet w najbliższym czasie podpisze również umowę z Adamem Hrycaniukiem. Szczegóły kontraktu z graczem już zostały ustalone.

zp8497586rq

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. lucia napisał(a):

    No, przy tym obrocie wypadków niech i ten Hrycaniuk będzie… Przynajmniej będzie typowy center…

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elijah Johnson nową jedynką Anwilu

Absolwent amerykańskiej uczelni Kansas - Elijah Johnson - został nowym rozgrywającym Anwilu Włocławek. 23-latek, który w ostatnim sezonie notował przeciętne...

Zamknij