Tony Taylor nowym rozgrywającym Turowa

156475834SB3614_66ersMediaDayTony Taylor od przyszłego sezonu będzie kierował grą drużyny ze Zgorzelca. Amerykanin ma być podstawowym rozgrywającym w talii Miodraga Rajkovicia. Taylor ma 23 lata i w przeszłości reprezentował Uniwersytet George`a Washingtona. Ostatni sezon spędził w D-League, gdzie w barwach zespołu Tulsa 66ers i notował statystyki na poziomie 7,4 pkt oraz 3,4 asysty na mecz. Co ciekawe w tej samej drużynie prawie 2 lata spędził Cezary Trybański, nowy zawodnik Polpharmy.

Rolą Taylora w zespole ze Zgorzelca będzie zapełnienie luki po odejściu Russella Robinsona, który wybrał grę dla Stelmetu. Amerykanin najbardziej słynie z mocnej i nieustępliwej obrony, co na pewno będzie przydatną umiejętnością w naszej lidze, w której inne jedynki słabo radzą sobie z rozgrywaniem pod presją obrońcy. Taylor występował podczas tegorocznej ligi letniej, gdzie wychodził w pierwszej piątce w barwach Mistrzów NBA – Miami Heat.

Po dołączeniu do składu Nemanji Jaramaza, drużyna Turowa doczekała się typowego rozgrywającego. Na „1” sprawdzany może być także Łukasz Wiśniewski, o ile taką rolę wybierze dla niego trener Rajkovic. W Zgorzelcu powoli kończą budowę składu na przyszły sezon i nie powinniśmy spodziewać się więcej niż jeszcze 2-3 transferów. W planach działaczy Turowa jest znalezienie wzmocnien na pozycję centra i niskiego skrzydłowego.

zp8497586rq
Pin It