Chyliński zostaje w Zgorzelcu

chylinskiTurów Zgorzelec dopiął swego i przekonał swojego kapitana, aby ten związał się z klubem nową umową. Chyliński przyznaje, że dał sobie czas aby rozważyć opcję wyjazdu za granicę, jednak ostatecznie przystał na ofertę Turowa i zostanie w Zgorzelcu. Nowy kontrakt łączy obie strony na dwa lata, z możliwością przedłużenia o kolejny rok po sezonie 2014/2015. Popularny „Chylu” słynie z przywiązania do miasta jak i klubu i na pewno w przyszłym roku znowu będzie podstawowym zawodnikiem w zespole vicemistrza kraju.

Chyliński przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, z którą przygotowuje się do nadchodzących coraz większymi krokami Mistrzostw Europy. Wydaje się, że miejsce dla kapitana Turowa w ostatecznej 12 powinno się znaleźć, ale czy tak będzie okaże się niedługo. We wczorajszym sparingu wewnętrznym między reprezentantami padł remis, a gracz Turowa zaliczył na swoim koncie 5 punktów.

Chyliński w połączeniu z Wiśniewskim, Dylewiczem i Zigeranoviciem powinni w przyszłym sezonie stanowić o sile zepsołu ze Zgorzelca i jak narazie wyrastają na głównych kandydatów do walki o złoto z panującym mistrzem z Zielonej Góry.

zp8497586rq
Pin It