Calhoun i Callahan zasilą Kotwicę

Qa'rraan Calhoun po rocznej przerwie wraca do Polski i znowu będziemy mogli oglądać go na parkietach Tauron Basket Ligi. Dobrze znany szczególnie wśród wrocławskiej publiczności, były zawodnik Śląska, przystał na warunki Kotwicy i przeniesie się do Kołobrzegu. Amerykanin może grać zarówno na pozycji niskiego jak i silnego skrzydłowego i zapowiada się na to, że Kotwica zyskała bardzo poważne wzmocnienie.

calhoun

Drugim zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych, który w przyszłym roku zagra w Kołobrzegu będzie Jordan Callahan, który jest absolwentem collegu Tulane.

Powrót na parkiety Tauron Basket Ligi Qa'rraana Calhouna może byc bardzo znaczącym wydarzeniem dla całej ligi. W sezonie 2011/2012 skrzydłowy z Houston wybrany został do Meczu Gwiazd, w którym wygrał konkurs wsadów, a także wziął udział w konkursie rzutów za trzy punkty. W Śląsku grał tylko pół roku, ale w tym czasie notował średnio 12,6 punktu dokładając do tego 4 zbiórki.

Oprócz Calhouna, nad morze zawita także drugi gracz rodem z USA, czyli Jordan Callahan. 22 letni rozgrywający będzie kierował grą zespołu Dariusza Szczubiała. Dla młodego zawodnika, będzie to pierwszy wyjazd do Europy. W sezonie 2012/2013 zdobywał 10,6 punktu oraz notował 2,6 zbiórki i 1,9 asysty reprezentując barwy collegu Tulane.

zp8497586rq
Pin It