Belinelli czeka na decyzję Spurs,a Biedrins nie pomoże Łotwie na ME.

Lista zawodników, którzy z różnych przyczyn nie pojawią się w tym roku na Słowenii robi się już na prawdę spora i nie zanosi się, aby miała się zmniejszyć. Niektórzy zawodnicy chcą jednak wystąpić na tegorocznym Eurobaskecie i jednym z nich jest Marco Belinelli :

Trzy dni temu rozmawiałem z trenerem Simone Pianigianim i potwierdziłem swoją gotowość do gry w tym roku. Chcę zagrać na Eurobaskecie i powiedziałem mu to. Teraz wszystko zależy od działaczy z San Antonio. Jeśli oni dadzą mi pozwolenie na grę, to będe dumny, że znowu będe mógł reprezentować mój kraj- powiedział Belinelli dla Corriere dello Sport.

Marco-Belinelli-980x360

Pewny swojej nieobecności jest natomiast center reprezentacji Łotwy – Andris Biedrins :

Nie jest tajemnicą, że ostatni sezon w barwach Warriors był dla mnie kompletnie nieudany. Wymiana do Jazz w ostatnim roku mojej umowy stwarza przede mną nowe szanse, które chce wykorzystać najlepiej jak tylko potrafię. Chcę wrócić do USA już w połowie sierpnia, aby dobrze przygotować się do sezonu i nie chciałbym ryzykować kontuzją. Wymiana była nieoczekiwana, więc musiałem zmienić swoje plany i dlatego decyzja trwała tak długo. Zostaję w bliskim kontakcie z trenerem kadry i życzę świetnego startu Łotwie na Eurobaskecie

zp8497586rq
Pin It