Kolejni gracze NBA rezygnują z Eurobasketu

mozgovvvZ każdym dniem, kolejne gwiazdy swoich reprezentacji rezygnują z udziału na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Dzisiaj informację o rezygnacji z Eurobasketu podało trzech kolejnych zawodników, którzy mieli być podporami swoich zespołów. Timfey Mozgov i Gal Mekel czyli gracze odpowiednio Denver Nuggets i Dallas Mavericks nie przyjadą w tym roku na Słowenię i nie wspomogą swoich kolegów w walce o tytuł mistrzów Starego Kontynentu. Trzecim zawodnikiem, którego także nie zobaczymy na tegorocznych mistrzostwach jest rozgrywający reprezentacji Serbii – Milan Teodosić.

Teodosić nie wystąpi na Mistrzostwach Europy z powodu kontuzji nogi, której nabawił się jeszcze w maju. Dla reprezentacji Serbii, będzie to spore osłabienie ponieważ Teodosić był ważną częścia drużyny narodowej.

Z udziału w mistrzostwach zrezygnował także Izraelczyk z polskim obywatelstwem – Gal Mekel. Dla byłego rozgrywającego Maccabi Haifa, przyszły sezon będzie wyjatkowy ponieważ na jego usługi zdecydowali się działacze Dallas Mavericks i Mekel będzie drugim, po Casspim Izraelczykiem w lidze NBA.

„Rezygnacja z udziału w Eurobaskecie 2013 nie była łatwa. Konsultowałem swoją decyzję zarówno z trenerem kadry jak i włodarzami Mavericks i jestem pewny, że podjąłem słuszną decyzję.” – tak podsumował swój wybór Mekel.

Na Mistrzostwach Europy zabraknie także zawodnika Denver Nuggets – Timofeya Mozgova, który o swojej rezygnacji poinformował fanów…na łamach swojego bloga.

zp8497586rq
Pin It