Start Gdynia poza PLK. Nowy sezon z 12 drużynami.

Start Gdynia nie przystąpi do rozgrywek. – Nie udało nam się pozyskać sponsora i dlatego nie zgłosiliśmy zespołu do TBL. Nie wystąpimy nawet w I lidze – powiedział PAP prezes klubu Jarosław Piernicki. W tym wypadku w nowym sezonie, mimo dodatkowej drużynie Śląska Wrocław, znów ujrzymy 12 zespołów. 

Zdawaliśmy sobie sprawę, że łatwiej jest coś utrzymać, niż zbudować od nowa, dlatego od dawna robiliśmy wszystko, aby pozyskać nowego sponsora. Prowadziliśmy liczne rozmowy, jednak nasze starania nie przyniosły rezultatu. Szkoda, że po dwóch latach funkcjonowania Start przestał istnieć. Na siłę mogliśmy wystąpić w 1. lidze, ale zrezygnowaliśmy z tej możliwości. Chcieliśmy być wiarygodnym klubem i nie działać na kredyt – wyjaśnił Piernicki.

W 2012 roku gdynianie wywalczyli awans do ekstraklasy, a w poprzednim sezonie zajęli w niej 11., czyli przedostatnie miejsce.

To nie był jednak zmarnowany czas. Cieszę się, że nasi koszykarze zaprezentowali się w poprzednim sezonie z niezłej strony, dzięki czemu większość nie ma obecnie problemów ze znalezieniem sobie klubu. Maciej Kucharek trafił przecież do ekipy mistrza Polski Stelmetu Zielona Góra, Michał Jankowski do Energi Czarnych Słupsk, a Patryk Pełka do Polpharmy Starogard Gdański. Niebawem nowych pracodawców w TBL powinni także znaleźć Jarosław Mokros i Sebastian Kowalczyk. Z kolei nasz były szkoleniowiec David Dedek został trenerem Asseco Gdynia – podsumował Piernicki.

Zgłoszenia złożyło 11 drużyn, które grały w TBL w minionym sezonie: Anwil Włocławek, Asseco Prokom Gdynia, AZS Koszalin, Energa Czarni Słupsk, Jezioro Tarnobrzeg, Kotwica Kołobrzeg, PGE Turów Zgorzelec, Polpharma Starogard Gdański, Rosa Radom, Stelmet Zielona Góra , Trefl Sopot i WKS Śląsk Wrocław (zwycięzca I ligi).

Obecnie kluby uzupełniają dokumentację. Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek PLK decyzje w sprawie przyznania licencji klubom zapadną do 26 lipca 2013 r.

zp8497586rq
Pin It