Rozgrywki Eurocup bez polskich drużyn

Trefl Sopot, AZS Koszalin i Anwil Włocławek poza rozgrywkami.

W Pucharze Europy koszykarzy w sezonie 2013/2014, po raz pierwszy od 2003 r. i powołania rozgrywek (do 2008 roku Puchar ULEB), zabraknie polskiej drużyny. Dołączy do tego grona, w październiku, siedem zespołów, które odpadną z kwalifikacji do prestiżowej Euroligi.

Tegoroczna rywalizacja to sezon zmian. Liczba drużyn w pierwszej fazie grupowej wzrosła z 32 do 48. Polska w związku z rozszerzeniem formuły otrzymała dwa miejsca, ale nie wykorzystała ich. W sezonie 2012/2013 występowały w PE Trefl Sopot i Stelmet Zielona Góra, który został zaproszony po tym, jak wycofała się drużyna z Grecji.

Kolejną innowacją jest podział geograficzny na dwie regionalne konferencje i udział zespołów Euroligi. Celem podziału geograficznego jest zmniejszenie kosztów i skrócenie czasu podróży zespołów.

Drużyny w pierwszym etapie zostaną podzielone na osiem sześciozespołowych grup. Do drugiego etapu awansują po trzy najlepsze z każdej grupy (w sumie 24), a stawkę 32 ekip uzupełnią zespoły Euroligi, które nie zdołają zakwalifikować się do fazy TOP 16.

W drugim etapie zostanie utworzonych osiem czterozespołowych grup. Połowa z nich awansuje dalej i rywalizować będzie w play off systemem „mecz i rewanż” do wyłonienia dwóch finalistów. Tylko zwycięzca otrzyma prawo gry w Eurolidze w sezonie 2014/2015.

Info za : PAP

zp8497586rq
Pin It