Mahalbasic (znów) popracuje z Kemzurą

Współpracowali ze sobą podczas krótkiej przygody w Asseco Prokomie Gdynia. Posiadający podwójne obywatelstwo środkowy – Rasid Mahalbasic – ostatecznie opuszcza PLK i przenosi swoje talenty za naszą południową granicę, do Czech. Od nowego sezonu 23-letni były środkowy byłych Mistrzów Polski reprezentował będzie barwy wielokrotnego Mistrza Czech – CEZ Nymburk.

Mahalbasic w 36 grach Asseco Prokomu w ostatnim sezonie PLK notował średnie 11pkt-6.8zb-1.8a będąc pierwszym centrem klubu, po odejściu do Valencii Adama Hrycaniuka. Z kolei w 9 meczach Euroligi Rasid notował 9.1pkt-6.8zb-1.3as.

Uwagę na gracza zwrócili nie tylko szefowie czeskiego Nymburka, którzy zdecydowali się na angaż zawodnika mającego w nogach występy w lidze letniej NBA. Po udanym sezonie Mahalbasic miał bowiem oferty z polskich klubów, niemieckich oraz tureckich. Ostatecznie jednak wybrał on ofertę z zespołu, który znów powalczy w lidze Adriatyckiej oraz rozgrywkach Eurocup. Przypomnijmy, że parę tygodni wstecz, nowym szkoleniowcem Mistrza Czech został Litwin (również ex trener Asseco Prokomu) Kestutis Kemzura.

Jak daleko zajdzie czeska ekipa z akcentami z PLK?

zp8497586rq

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Start Gdynia poza PLK. Nowy sezon z 12 drużynami.

Start Gdynia nie przystąpi do rozgrywek. - Nie udało nam się pozyskać sponsora i dlatego nie zgłosiliśmy zespołu do TBL....

Zamknij