Mahalbasic (znów) popracuje z Kemzurą

Współpracowali ze sobą podczas krótkiej przygody w Asseco Prokomie Gdynia. Posiadający podwójne obywatelstwo środkowy – Rasid Mahalbasic – ostatecznie opuszcza PLK i przenosi swoje talenty za naszą południową granicę, do Czech. Od nowego sezonu 23-letni były środkowy byłych Mistrzów Polski reprezentował będzie barwy wielokrotnego Mistrza Czech – CEZ Nymburk.

Mahalbasic w 36 grach Asseco Prokomu w ostatnim sezonie PLK notował średnie 11pkt-6.8zb-1.8a będąc pierwszym centrem klubu, po odejściu do Valencii Adama Hrycaniuka. Z kolei w 9 meczach Euroligi Rasid notował 9.1pkt-6.8zb-1.3as.

Uwagę na gracza zwrócili nie tylko szefowie czeskiego Nymburka, którzy zdecydowali się na angaż zawodnika mającego w nogach występy w lidze letniej NBA. Po udanym sezonie Mahalbasic miał bowiem oferty z polskich klubów, niemieckich oraz tureckich. Ostatecznie jednak wybrał on ofertę z zespołu, który znów powalczy w lidze Adriatyckiej oraz rozgrywkach Eurocup. Przypomnijmy, że parę tygodni wstecz, nowym szkoleniowcem Mistrza Czech został Litwin (również ex trener Asseco Prokomu) Kestutis Kemzura.

Jak daleko zajdzie czeska ekipa z akcentami z PLK?

zp8497586rq
Pin It