Czarni Słupsk jako pierwsi zamykają skład. Keith Wright nowym nabytkiem.

Keith Wright, 24-letni absolwent Harvardu (na którym miał okazję grać z Jeremym Linem z Houston Rockets) i były już zawodnik szwedzkiego Uppsala Basket został ostatnim nowym nabytkiem Czarnych Słupsk. Wcześniej obok mierzącego 203cm amerykańskiego silnego skrzydłowego zespół Andreja Urlepa wzmocnili Jordan Hulls i Garrett Stutz (środkowy gra w lidze letniej NBA teraz).

W zeszłym sezonie Wright, podczas swojego zawodowego debiutu na europejskich parkietach , w rozgrywkach ligi szwedzkiej notował przeciętne: 14,2 punktu, 8,8 zbiórki oraz 1,3 bloku. Przypomnijmy jeszcze, że Andrej Urlep będzie jeszcze testował dodatkowego skrzydłowego, w osobie Simo Atanackovića. Jeśli Atanacković przypadnie do gustu sztabowi szkoleniowemu Czarnych Panter to będzie on piątym obcokrajowcem w składzie drużyny (umowę przedłużył również Roderick Trice).

Wright o minuty na parkiecie powalczy również z wracającym pod skrzydła Urlepa – Mateuszem Jarmakowiczem czy zostającym na dłużej w Słupsku – Michałem Nowakowskim. W rozwinięciu znajdziecie pełny skład Czarnych Panter.

Czarni Słupsk na sezon 2013/14:

Rozgrywający: Jordan Hulls, Tomasz Śnieg, Wojciech Jakubiak

Rzucający obrońcy: Roderick Trice, Michał Jankowski, Wojciech Osiński

Niscy skrzydłowi: Marcin Dutkiewicz, Simo Atanacković

Silni skrzydłowi: Michał Nowakowski, Mateusz Jarmakowicz, Kacper Borowski, Szymon Długosz

Środkowi: Garrett Stutz, Keith Wright

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
David Logan zagra w Bundeslidze

Amerykanin z polskim paszportem, który w 2009 roku reprezentował nasz kraj w trakcie polskiego Eurobasketu, zrobił w ostatnim czasie dość...

Zamknij