David Logan zagra w Bundeslidze

Amerykanin z polskim paszportem, który w 2009 roku reprezentował nasz kraj w trakcie polskiego Eurobasketu, zrobił w ostatnim czasie dość zawrotną karierę. W ciągu dwóch sezonów zdołał zaliczyć występy w szeregach dwóch euroligowych potentatów i miał okazję pracować z najlepszymi trenerami na Starym Kontynencie. Po przygodzie w Atenach z Panathinaikosem oraz Zelimirem Obradovićem, a następnie po graniu w Tel Avivie dla nie mniej słynnego Maccabi przy współpracy z Davidem Blattem, obrońca, który ciągle potrafi seryjnie zdobywać punkty nie znalazł – mimo tych doświadczeń – uznania w oczach naszego nowego opiekuna kadry. Dirk Bauermann być może jeśli popracuje dłużej z naszą reprezentacją to da jeszcze szansę 31-letniemu Davidowi Loganowi, bowiem skrócił on drogę trenerowi do ewentualnego przyjrzenia się jego osobie i zagra w dawnym klubie Niemca, Albie Berlin.

Jak donosi włoski portal pianetabasket.com Amerykanin parafował roczną umowę z cwierćfinalistą ostatniego sezonu w Bundeslidze. Na Logana postawił były opiekun Turowa Zgorzelec, trener Saso Obradović, który być może wyciągnie swój zespół z kryzysu, z pomocą niskiego obrońcy?

Mierzący 184 cm wzrostu, były zawodnik Asseco Prokomu, Turowa i Polpharmy w ostatnim sezonie grywał po 24 minuty w lidze, notując średnie 10.6 pkt i 2.3 zb na mecz. Niewątpliwie ma on szansę się stać pierwszoplanową postacią przebudowej Alby oraz być może nową gwiazdą ligi u naszych zachodnich sąsiadów..

W ostatnich dwóch sezonach Logan przegrywał finały play offs w Izaraelu i Grecji, zadowalając się wicemistrzostwem. Jak będzie mu się grało w Niemczech?

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *