John Turek zagra w lidze francuskiej

Wiele w ostatnim czasie mówiło się o byłym podkoszowym Turowa Zgorzelec i Trefla Sopot, który w lidze polskiej wywalczył dwa srebrne medale. Usługami 30-letniego Amerykanina zainteresowani byli sternicy Turowa, Anwilu i AZS Koszalin. Sam zawodnik dołączy jednak do innych znanych z PLK graczy jak LaMarshall Corbett czy Alex Acker i ruszy na podbój francuskiej ProA.

Środkowy, który w barwach niemieckiego Ludwigsburga zdobywał średnie 13.9 pkt i 6.2 zb – po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych ofert – wybrał propozycję gry dla francuskiego Chalon-Reims. Tym samym po przygodach w ligach belgijskiej, polskiej, holenderskiej i niemieckiej – absolwent Nebraski – zadebiutuje na parkietach francuskiej ProA.

Podopieczni Nikoli Antica zanotowali w poprzednich rozgrywkach trzeci bilans ligi (23-11) i zakończyli swój udział w play offs na półfinale. W kolejnych rozgrywkach znów postarają się zaatakować wyżej notowane drużyny z Nanterre (Euroliga jak Mistrz kraju) oraz Strasbourga.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Turów poznał rywali w kolejnej edycji ligi VTB

Drużyna wicemistrzów Polski - PGE Turów Zgorzelec - drugi rok z rzędu będzie rywalizował w rozgrywkach ligi VTB. Dziś zespół...

Zamknij