Serb poprowadzi wrocławski Śląsk

lazicJak na początku lipca poinformował serwis Eurobasket. com tak i teraz ten sam portal, powołując się na wiarygodne źródła, potwierdził, że serbski szkoleniowiec Milivoje Lazić porozumiał się ze sternikami beniaminka PLK w sprawie kontraktu i od nowego sezonu poprowadzi koszykarzy Śląska.

35-letni Lazic to bardzo obiecujący trener a ostatnie dwa sezony spędził w drużynie Crveny Zvezdy Belgrad, gdzie był pierwszym trenerem. W 2012 wprowadził on drużynę do finału ligi serbskiej. Jego asystentem zostanie Tomasz Jankowski, który wprowadził Śląsk na parkiety Tauron Basket Ligi.

Serb ukończył Wyższą Szkołe Trenerską w swoim kraju. Przebywał też na szkoleniu w klubach NBA; Minnesocie Timberwolves i pracował także przez krótki czas w obozie Detroit Pistons i Chicago Bulls. Przez 7 lat pracował z serbską młodzieżą, a potem został asystanetem trenera Jovanovicia w Partizanie, gdzie zdobył Mistrzostwo i Puchar Serbii. Był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny narodowej Serbii podczas kwalifikacji do Mistrzost Europy w 2009 roku. Pracował także jako pomocnik Aleksandara „Aco” Petrovica.

Od niego najprawdopodobniej będą zależeć kolejne transfery Śląska Wrocław przy powrocie drużyny do PLK.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *