Czyż demenetuje informację o przenosinach do Stelmetu

Wczoraj podaliśmy informację o przenosinach w szeregi Mistrzów Polski czołowego polskiego gracza młodego pokolenia, Olka Czyża. Całą sytuację na swoim koncie twitterowym postanowił skomentować sam zainteresowany, dementując nasze doniesienia.

Pojawiły się plotki, jakobym podpisał kontrakt ze Stelmetem Zielona Góra. Nie parafowałem żadnej umowy ani ze Stelmetem, ani z żadnym innym zespołem

Mimo tego zdania, ani Czyż ani sternicy Stelmetu nie zdementowali informacji o toczeniu rozmów w sprawie przenosin skrzydłowego do Winnego Grodu. Od kilkunastu dni nazwisko Czyża pojawiało się w mediach i wiązane było z przenosinami do zielonogóskiego klubu. Nie wykluczone, że obie strony jeszcze osiągną porozumienie w sprawie potencjalnej współpracy, gdyby Polakowi nie udało się znaleźć potencjalnie mocniejszego klubu. Jednak najpierw Olek liczy na występy w lidze letniej w USA oraz zaprezentowanie swoich możliwości w kadrze Dirka Bauermanna, podczas letniego Eurobasketu w Słowenii. Być może dodatkowa promocja w postaci tych występów pozwoli mu na znalezienie jeszcze lepszego klubu, większego europejskiego formatu?

Przypomnijmy, że niedawno upieczony wicemistrz Włoch nie może liczyć na euroligowe występy z Aceą Virtusem, bowiem klub wycofał swoje uczestnictwo w rozgrywkach elitarnej Euroligi.  Czyża jednoroczna umowa z Aceą też już dobiegła końca i jak na razie jest on wolnym graczem.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hrycaniuk i Dylewicz przenoszą się do Zgorzelca!?

Turów nie próżnuje na rynku transferowym i po zakontraktowaniu Łukasza Wiśniewskiego zespół ze Zgorzelca znowu sie wzmacnia. Do drużyny Miodraga...

Zamknij