Energa Czarni z amerykańskim duetem

Rozgrywający Jordan Hulls oraz środkowy Garrett Stutz to wg doniesień Eurobasket.com najnowsze nabytki Energi Czarnych Słupsk. Hulls to absolwent Uniwerysytetu Indiana (dwóch graczy tej uczelni trafiło do pierwszej piątki najlepszych w drafcie 2013; Victor Oladipo i Cody Zeller), który w minionych rozgrywkach NCAA notował 9.7pkt, 3.0as i 2.3zb. Natomiast Stutz w zeszłym roku kończył uczelnię Wichita State (tą samą którą reprezentował ex center Anwilu i Polonii Paul Miller oraz reprezentant Izraela Gal Mekel) a ostatnie lata spędził w lidze NBDL czy w Korei.

Hulls mierzy 180cm wzrostu i jego specjalnością są rzuty dystansowe. Lubi też grać akcje dwójkowe z podkoszowymi, a o miejsce w wyjściowym składzie powalczy z oficjalnie potwierdzonym do gry w słupskim składzie, Tomaszem Śniegiem.

Mierzący z kolei 214cm wzrostu, 23-letni Stutz to zawodnik, który starał się znaleźć w NBA i grał na jej zapleczu, w NBDL. Niestety mimo prób dostania się do L.A. Clippers sztuka zagrania w najlepszej lidze świata nie powiodła mu się przez 2 kolejne sezony. Teraz  zmuszony on będzie powalczyć o Mistrzostwo Polski i wspomóc drużynę Andreja Urlepa. Atutem nowego centra Czarnych jest solidny rzut z półdystansu i dystansu, co wydaje się dość nietypowe dla gracza z pozycji numer 5. W ostatnik roku gry w NBDL notował on średnie 5,5pkt oraz 3,8zb.

Przypomnijmy, iż wcześniej umowy z Czarnymi Panterami podpisali Rocky TriceMichał Jankowski i Mateusz Jarmakowicz. Natomiast ważne umowy mają Michał Nowakowski i Marcin Dutkiewicz. Czekamy na kolejne wieści transferowe z Słupska.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *