Urlep znów stawia na Jarmakowicza

Po nieudanym roku w ekipie Trefla Sopot 25-letni podkoszowy – Mateusz Jarmakowicz – znów liczy na częstsze i efektywniejsze granie, jak to miało miejsce przed ponad rokiem, w zespole AZS-u Koszalin. Jak poinformowała oficjalna strona Energi Czarnych Słupsk to mierzący 208cm Polak dołączy do autorskiego składu Andreja Urlepa, uzupełniając podkoszową rotację, obok Michała Nowakowskiego.

Jarmakowicz to gracz, który w przeszłości odbywał praktyki w takich koszykarskich szkółkach jak Benneton Treviso czy Real Madryt, ale nigdy poważniej nie zaistniał nawet na polskich ligowych parkietach, choćby w szeregach Turowa Zgorzelec czy właśnie Trefla Sopot.

W minionych rozgrywkach po nieudanej pierwszej częsci sezonu, przeniósł się na zasadzie wypożyczenia, do beniaminka TBL, Rosy Radom. W niej jego średnie i czas gry skoczyły do poziomu 10pkt, 5zb przy ponad 20 minutach w grze.

Jarmakowicz najlepszy swój sezon rozegrał przed ponad rokiem, pod okiem Andreja Urlepa. Wówczas zrobił to on świetne na oberwatorach wrażenie pilnując wszechstronnego Donatas Motiejunasa (podcza serii play offs 2012 z Asseco Prokomem). Jak widać trener Urlep miał to w pamięci i postanowił dać wysokiemu zawodnikowi kolejną szansę, tym razem w Słupsku. Mateusz to drugi po Michale Jankowskim nowy nabytek Czarnych Panter.

zp8497586rq
Pin It