Stević odchodzi ze Stelmetu i dołącza do Borovnjaka

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o tureckich przenosinach środkowego Mistrzów Polski, Dejana Borovnjaka. Jak się okazuje to nie koniec serbskich wzmocnień dziewiątej drużyny tureckiej ekstraklasy i kosztem Stelmetu Zielona Góra. Dziś do serbskiego kolegi  dołącza drugi kluczowy podkoszowy świeżo upieczonych Mistrzów Polski, Oliver Stević.

Royal Hali Gaziantep będzie kolejną zagraniczną i koszykarską przygodą 29-letniego podkoszowego. Wcześniej w swojej karierze reprezentował on już barwy klubów z ligi niemieckiej (EWE Baskets), hiszpańskiej (Gescrap Bilbao) czy włoskiej (Novipiu Cassale). W Polsce natomiast zdobywał doświadczenie w ekipach Śląska Wrocław, Anwilu Włocławek i właśnie Stelmetu.

Dla Stevića kontrakt w tureckiej lidze będzie trwał jeden sezon i niewykluczone, że uda mu się wyciagnąć z pomocą Boronvjaka swój nowy zespół na miejsce premiowane awansem do play offs tureckiej TBL. Średnie Olivera z poprzedniego sezonu w PLK to 13.8pkt i 7.3zb na mecz. Ciekawe czy podobne osiągnięcia uda mu się notować w silniejszej od polskiej lidze?

zp8497586rq
Pin It