Sretenović i Wołoszyn na dłużej w Koszalinie.

Dziś oficjalnie do naszych uszu dobiegła informacja, że Zoran Sretenovic przedłużył o rok umowę z AZS Koszalin.  Serb, który w minionym sezonie okazał się deską ratunku dla pogrążonych w kryzysie zawodników AZS-u najpierw zapracował na historyczny pierwszy medal Akademików, a teraz postara się zbudować autorski skład (już bez korekt po poprzedniku).

Pod wodzą Serba koszykarze AZS zdobyli brązowy medal rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2012/2013. Wcześniej podczas przygody z PLK popularny 'Sreta' zdobył już Puchar Polski oraz  Superpuchar z Polpharmą Starogard Gdański w 2011, ale nigdy dotąd całego sezonu w Polsce nie przepracował. Kolejny rok w Koszalinie będzie zatem prawdziwym wyzwaniem w pracy byłego gracza Stali Ostrów.

Lada dzień powinny się też wyjaśnić pierwsze kwestie personalne w składzie zespołu Sretenovića. Z naszych informacji wynika , że na kolejny rok z AZS-em Koszalin zwiążą się Bartłomiej Wołoszyn oraz Darrell Harris. Wołoszyn wg naszych źrodeł parafował już umowę z klubem z Koszalina. Klub też złożył oferty przedłużenia umów Arturowi Mielczarkowi, Sekowi Henry, Pawłowi Leończykowi oraz Łukaszowi Wiśniewskiemu. O tych ostatnich AZS musi stoczyć jednak batalię z ligową czołówką, bowiem zaintersowani pozyskaniem podkoszowego i obwodowego są Anwil Włocławek, Trefl Sopot oraz Czarni Słupsk.  

zp8497586rq
Pin It

4 komentarze/y