Hodge oficjalnie odchodzi, Hosley może zostać na dłużej

Walter Hodge odchodzi ze Stelmetu Zielona Góra. Podwójny MVP sezonu zasadniczego, po tym jak zielonogórski klub zdecydował się na zastrzeżenie jego numeru 15, potwierdził, iż następne dwa sezony spędzi w Hiszpanii, grając dla Laboral Kutxa Vitoria. O transferze poinformowała też oficjalna strona klubu z Baskonii. Jeśli wszystko pójdzie z planem działaczy euroligowej drużyny portorykański rozgrywający powienien zagrać wspólnie z Maciejem Lampe.

Faktem jest, że hiszpańską ekipę czeka mała rewolucja, gdyż – po nieudanym sezonie – obok odchodzącego trenera Żana Tabaka zastąpi najprawdopodobniej Słoweniec Jure Zdovca, a ponadto z zespołu odejdą bracia Bjelica czy Omar Cook.

Lepsza informacja dla fanów świeżo upieczonych Mistrzów Polski to fakt, że zarząd zielonogórskiego klubu zaproponował prolongatę kontraktu, na lepszych warunkach finansowych, najlepszemu graczowi finałów PLK – Quintonowi Hosley’owi. Jak na razie skrzydłowy analizuje wraz z agentem wszystkie możliwości m.in propozycje z innych klubów, ale nie jest wykluczone, że wizja gry w prestiżowych rozgrywkach Euroligi nakłoni go do pozostania w Stelmecie.

Wiadomo też, że skład Mistrzów Polski 2013 mogą wzmocnić kolejni po Łukaszu Koszarku kadrowicze z naszej reprezentacji. Na celownik działacze z Winnego Grodu wzięli Adama Hrycaniuka, Przemysława Zamojskiego oraz Pawła Leończyka. Niektóre doniesienia sugerują, że umowa z Zamojskim jest tylko kwestią podpisu pod złożonym zawodnikowi kontraktem.

Na pewno w ciągu następnych tygodni poznamy pierwsze nowe nazwiska wzmacniające naszego reprezentanta w koszykarskiej Europie oraz dowiemy się w jakich granicach szacowany będzie nowy budżet Mistrzów Polski. Jak wiadomo, by walczyć z czołowymi klubami Euroligi potrzeba jeszcze większych nakładów finansowych do włożonych w zakończonym sezonie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *