Blassingame na dłużej w Cibonie

Po 16. meczach jakie rozegrał Amerykanin Jerrel Blassingame, od przeprowadzki z Polski, w barwach Cibony Zagrzeb, sternicy chorwackiego klubu byli na tyle usatysfakcjonowani z gry byłego Mistrza PLK, że tuż po zakończeniu rozgrywek półfinałowych zaoferowali mu nowy kontrakt, na 2 kolejne sezony. Tym samym J-Blass przed finałowymi potyczkami o Mistrzostwo Ligi A1 doczekał się nowej propozycji, na którą bez wahania przystał.

32-letni playmaker we wszystkich meczach sezonu zasadniczego i play offs w Chorwacji zanotował przeciętne 12.7pkt, 5.3as, 3.4zb i 1.1przech prowadząc również swój zespół do półfinałowej wygranej (2-0) nad niżej notowaną drużyną Jolly Jadranska Banka.

Teraz , począwszy od środy mulitmedalista Mistrzostw Polski rozpocznie swoje pierwsze finały w Chorwacji i postara się wywalczyć tytuł w tamtejszej lidze. Finałowym przeciwnikiem jego Cibony jest niemniej utytułowany KK Zadar. Natomiast z racji faktu, że Cibona była o jedną wygraną lepsza od Zadaru w sezonie zasadniczym i legitymowała się bilansem 12-2 będzie ona w posiadaniu przewagi własnego parkietu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *