Pierwsze porażki Lampe i Kelatiego

Laboral Kutxa Vitoria z Maciejem Lampe i Valencia Basket z Thomasem Kelatim przegrały na wyjazdach swoje drugie mecze 1/4 finału hiszpańskiej ligi koszykarzy – odpowiednio z Herbalife Gran Canaria 78:83 po dogrywce i CAI Saragossa 120:122 po trzech dogrywkach.

Lampe w 20 minut uzyskał osiem punktów. Trafił trzy z czterech rzutów za dwa punkty i obydwa wolne, spudłował jeden rzut za trzy. Ponadto odnotował dwie zbiórki i asystę.

Kelati także rozpoczął mecz w pierwszej piątce i grał 31 minut. Zdobył dziewięć punktów, trafiając trzy z sześciu prób zza linii 6,75 m, spudłował jeden rzut za dwa pkt, miał także zbiórkę i dwie asysty.

Nierozstrzygnięta jest także rywalizacja w trzeciej ćwierćfinałowej parze, gdyż Barcelona Regal przegrała w Bilbao z Uxue Basket 89:90. W niedzielę awans do półfinału zapewnił sobie tylko najlepszy po fazie zasadniczej Real Madryt, wygrywając drugi raz z Blusens Monbus, tym razem 74:58 na parkiecie rywala w Santiago de Compostela.

Decydujące trzecie mecze ćwierćfinałowe odbędą się we wtorek w Vitorii, Walencji i stolicy Katalonii.W rywalizacji do dwóch wygranych drużyny reprezentantów Polski remisują 1-1.

Info za : PAP

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *