Kelati i Lampe kończą sezon zasadniczy

Thomas Kelati zdobył dziewięć punktów, a jego Valencia Basket pokonała u siebie zespół Bruixa d’Or Manresa 90:59 w meczu 34., ostatniej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Maciej Lampe z kolei ustanowił swój rekord sezonu dla Laboral Kutxa Vitoria – 25 pkt.

Kelati rozpoczął mecz w pierwszej piątce i grał 14 minut. Trafił trzy z sześciu rzutów za trzy punkty, miał asystę i przechwyt.

Drugi z reprezentantów Polski Adam Hrycaniuk nie znalazł się w składzie Valencii – po raz kolejny – która niedzielną wygraną zapewniła sobie czwartą pozycję w końcowej tabeli i przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play off.

Porażki doznał natomiast wicelider Laboral Kutxa Vitoria z Maciejem Lampe w składzie. Zespół z Kraju Basków przegrał na wyjeździe z CB Canarias 94:99. Polski skrzydłowy zdobył 25 punktów (to jego rekord w tym sezonie ACB) i był drugim strzelcem zespołu, po Fernando San Emeterio (27).

Lampe rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, przebywał na parkiecie 28 minut. Trafił 11 z 18 rzutów za dwa punkty i trzy z pięciu wolnych oraz spudłował jeden rzut trzypunktowy. Miał także pięć zbiórek i dwie asysty.

Sezon zasadniczy na pierwszym miejscu w tabeli zakończył Real Madryt (29 zwycięstw – 4 porażki), który ostatni mecz rozegra w niedzielę wieczorem. Kolejne miejsca zajęły Laboral (25-9), Barcelona (23-11), BC Valencia (22-12), CAI Saragossa (21-13), Uxue Basket Bilbao (19-15), Herbalife Gran Canaria (19-15) i Blusens Monbus Santiago de Compostela (18-16).

W pierwszej rundzie play off Laboral (numer 2) zmierzy się z Gran Canarią (7), a Valencia (4) z Saragossą (5).