GTK Gdynia Mistrzem Polski Juniorów !

gtkJuż wczoraj stało się jasne, że sprawa złotego medalu rozstrzygnie się pomiędzy drużynami z Trójmiasta. W Półfinale Trefl Sopot pewnie pokonał gospodarzy turnieju finałowego – Czarnych Słupsk 67-40, a w drugim meczu półfinałowym zawodnicy z Gdyni okazali się lepsi od drużyny Basket Junior Poznań w stosunku 71-61. Bardzo źle w dzisiejsze spotkanie weszli gracze z Sopotu i zabrakło im czasu na skuteczny pościg w drugiej połowie i to GTK pewnie pokonało swoich rywali 84-70  i odebrało złote medale. Trefl nie mógł sobie poradzić z zespołowa grającą drużyną z Gdyni. Aż 5 zawodników po stronie wygranych zanotowało 11 i więcej punktów na swoim koncie.

Można powiedzieć, że już w każdej kategorii wiekowej drużynami, które mają najwięcej do powiedzenia są zespoły znad Bałtyku. W stawce półfinalistów spoza tego rejonu znalazła się tylko drużyna Basket Junior Poznań, która w grupie uległa Treflowi, a w półfinale GTK.

Od początku meczu finałowego to zawodnicy z Gdyni narzucili swoje tempo gry i szybko wypracowana przewaga pozwoliła im na spokojną grę i kontrolowanie wyniku. Niepokonana przez cały turniej ekipa GTK, miała w swoim składzie zbyt wiele atutów, aby pozwolić Treflowi na zwycięstwo w tym spotkaniu. Kluczowa dla losów spotkania była pierwsza połowa, w której to zawodnicy z Sopotu zostali posłani na deski, przegrywając do przerwy już 24-46.

W 3 kwarcie zawodnicy z Gdyni nieco się rozprężyli, a Trefl wygrał trzecią odsłonę różnicą pięciu oczek, zmniejszając straty do 17 punktów. W ostatniej kwarcie do odrabiania strat rzucił się zespół z Sopotu i na 3 minuty przed końcem przewaga GTK wynosiła tylko 6 oczek. 5 przewinienie zanotował jednak lider Trefla Mikołaj Witliński i musiał opuścić parkiet. Pięć punktów z rzędu zdobył Bartosz Wróbel i GTK prowadziło 80-67 na półtorej minuty przed ostatnim gwizdkiem. Z linii rzutów wolnych nie mylił się Damian Jeszke i stało się jasne, że to jego zespół wygra to spotkanie.

Nie zawiedli liderzy GTK, bo zarówno Damian Jeszke jak i Przemysław Żołnierewicz byli w świetnej dyspozycji. Ten pierwszy zanotował double-double na poziomie 14 punktów i 12 zbiórek, a Żołnierewicz zakończył spotkanie z dorobkiem 22 punktów i 9 zbiórek. Oprócz nich dobrze spisała się także para Bartosz Wróbel (18 pkt, 5 zb), Marcel Ponitka (15 pkt).

Honor przegranych próbowali ratować zawodnicy podkoszowi Grzegorz Kulka (10 pkt, 8 zb), Mikołaj Witliński(13 pkt, 15 zb) oraz rozgrywający Trefla Paweł Dzierżak (18 pkt, 9 ast), który zadebiutował już na parkietach Tauron Basket Ligi. Nie zawiódł także Adam Brenk, ale wymienieni wyżej zawodnicy, nie dostali wsparcia od swoich kolegów z ławki i musieli uznać wyższość swoich rywali.

Trefl Sopot – GTK Gdynia 67-80 (12-28,12-18,26-21, 20-17)

W spotkaniu o brązowy medal Basket Junior Poznań okazał się lepszy od gospodarzy ze Słupska, pokonując ich 72-58. Trzon drużyny z Poznania tworzą zawodnicy, którzy w kategorii U-16 zdobyli złoto Mistrzostw Polski z zespołem Kormorana Sieraków. Świetne spotkanie rozegrał, mający już za sobą debiut w PLK, Wojciech Jakubiak, ale nawet udany występ swojego lidera, nie pozwolił gospodarzom zwyciężyć w tym spotkaniu.

STK Czarni Słupsk – Basket Junior Poznań 58-72 (14-17, 17-20, 15-15, 12-20)

Czarni : Jakubiak 26 pkt, Majchrzak 10 pkt, 9 zb Rypiński 8 pkt

Basket : Szymczak 17 pkt, 5 zb, 5 ast Michalik 18 pkt Fiszer 13 pkt, Pruefer 10 pkt, 13 zb

 

MVP Turnieju :

Przemysław Żołnierewicz ( GTK Gdynia)

Najlepsza Piątka Turnieju :

Wojciech Jakubiak ( Czarni Słupsk)

Damian Szymczak ( Basket Poznań)

Przemysław Żołnierewicz ( GTK Gdynia)

Mikołaj Witliński (Trefl Sopot)

Damian Jeszke ( GTK Gdynia)

Klasyfikacja Końcowa :

1. GTK Gdynia

2. Trefl Sopot

3. Basket Junior Poznań

4. STK Czarni Słupsk

5. Polonia Warszawa

6. UKS Komorów

7. TKM Włocławek

8. Zastal Zielona Góra

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *