Piąta z rzędu wygrana drużyny Lampego.

Nie zwalnia tempa wicelider hiszpańskiej ekstraklasy, Caja Laboral Baskonia. Drużyna prowadzona przez Zana Tabaka pokonała na wyjeździe UCAM Murcia 98:95 w meczu 32. kolejki. Dla graczy z Kraju Basków była to piąta kolejna wygrana, a zawdzięczają ją zrywowi podczas finałowej odsłony, wygranej 29:23.

Maciej Lampe znów należał do wyróżniających się zawodników swojej ekipy, zdobywając 15 punktów.Polak grał 23 minuty, trafił sześć z 11 rzutów za dwa punkty i wszystkie trzy wolne. Był drugim strzelcem zespołu, po Argentyńczyku Andresie Nocionim – 26 pkt (miał double double z 10zb). Zapisał na koncie również 3 zbiórki i asystę

W sobotę Valencia Basket, z Thomasem Kelatim w składzie, wygrała u siebie z Blancos de Rueda Valladolid 93:86 i przybliżyła się do miejsca w czołowej czwórce przed fazą play off. Reprezentant Polski uzyskał 17 punktów, trafiając m.in. pięć z ośmiu rzutów za trzy punkty. Natomiast Adam Hrycaniuk, w drugim kolejnym meczu, nie znalazł się w meczowej 12stce.

W tabeli ligi ACB prowadzi Real Madryt (28 zwycięstw – 4 porażki), przed CAJĄ Laboral (25-7), Barceloną (21-11), Valencią (20-12) i Uxue Basket Bilbao (19-13).Do końca sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *