Solidny występ Kelatiego i wygrana Valencii.

Thomas Kelati zdobył 17 punktów, a jego Valencia Basket pokonała u siebie Blancos de Rueda Valladolid 93:86 w meczu 32. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy.Drugi z reprezentantów Polski Adam Hrycaniuk nie znalazł się w meczowym składzie gospodarzy.

Kelati grał 23 minuty. Trafił pięć z ośmiu rzutw za trzy punkty i obydwa wolne, spudłował jedyną próbę za dwa. Miał także po dwie zbiórki, asysty, straty i dwa przechwyty. W czwartej kwarcie zszedł z boiska z pięcioma faulami.

Wygrana przybliża zespół z Walencji do miejsca w czołowej czwórce przed fazą play off. W niedzielę Laboral Kutxa Vitoria, której zawodnikiem jest Maciej Lampe, spotka się w UCAM Murcia.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego w tabeli prowadzi Real Madryt (27 zwycięstw – 4 porażki) przed Laboral (24-7), Barceloną (20-11), Valencią (20-12) i Uxue Basket Bilbao (19-13).