Piątka naszych byłych: notowanie trzydzieste pierwsze.

Witamy w kolejnym zestawieniu byłych graczy PLK, którzy obecnie wojują po całej Europie. Dziś na tapetę bieżemy ligi: włoską, turecką czy ukraińską – gdyż w nich właśnie brylowali ex gracze polskich klubów.

Z jedynką, po udanym zeszłym tygodniu, zameldował się Lynn Greer, rozgrywający ukraińskiego Azmowmashu Mariupol. Amerykański combo obrońca popisał się wysokim dubletem na poziomie 21 pkt i 14 as prowadząc zespół do jednopunktowej (97-96) wygranej nad BC Donieckiem. Greer i jego zespół dzięki czwartej wygranej w pierwszej rundzie play offs (tym razem po dogrywce) awansowali do półfinałów ukraińskiej Superligi.

Drugie miejsce dla Bobby’ego Browna, ex gracza Asseco Prokomu, który z 22pkt i 8as poprowadził Montepaschi Siena do wygranej 83-81 nad Umaną Reyer Venzia – Szymona Szewczyka. Brown trafił 9 z 16 rzutów, podczas gdy wspierający go ex gracz Polpaku Świecie – David Moss, dołożył 16 pkt i 6 zb. Wśród pokonanych dubletem popisał się Szewczyk, autor 16 pkt i 12 zb. Po tym spotkaniu Montepaschi jest czwarte z bilansem 17-11.

Pozycja trzecia przypadła tym razem Ganiemu Lawalowi, autorowi 19 pkt i 10 zb przy wygranej Acei Virtusu Roma nad Enelem Brindisi (88-82). Amerykanin i były gracz Zastalu trafił 8 z 12 rzutów z gry a jego zespół utrzymał trzecią lokatę (bilans 18-10).

Wprawdzie Ali Karadeniz (dawniej Michael Wright) nie uratował Mersinu przed kolejną przegraną w lidze tureckiej, ale jego dorobek punktowy był najwyższym spośród byłych graczy PLK i zaprowadził go po 4 miejsce w tym tygodniu. Ex gracz Turowa i Śląska zapisał na koncie 26 oczek i dołożył 8 zbiórek, podczas porażki 61-88 z Edmirem w turckiej TBL. Mersin po ostatniej przegranej jest 13 w tabeli i notuje bilans 7-19, natomiast Karadeniz (trafił 9 z 16 rzutów) jest pierwszym strzelcem ligi z wynikiem 21 pkt na mecz.

Piąte miejsce dla notabene drugiego strzelca ligi tureckiej i byłego centra Asseco Prokomu. Jovo Stanojević z 19 pkt i 9zb i przy 5 as poprowadził TED Kolejliler (84-77) do wygranej nad Turk Telekom. Z bilansem 15-12 zespół serbskiego podkoszowego zajmuje 7. lokatę w lidze. Nawiązując do występów byłych graczy Prokomu w Turcji, to Huseyin Besok zanotował w ostatniej kolejce double-double z 14 pkt i 11 zb, natomiast Courtney Eldridge dołożył 11 pkt i 9as, ale obaj nie przełamali rywala – Banvit BK. Ich Hacettepe przegrało 78-85.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *