Double – double Szewczyka. Wygrana Ignerskiego.

Szymon Szewczyk był w niedzielę wyróżniającym się zawodnikiem Umany Wenecja, ale jego zespół przegrał na wyjeździe 81:83 z Montepaschi Siena w 28. kolejce włoskiej ekstraklasy koszykarzy. Reprezentant Polski zanotował double-double: 16 punktów i 12 zbiórek. Był drugim strzelcem zespołu, po Amerykaninie Keydrenie Clarku (16 pkt). Grał 35 minut, trafił trzy z ośmiu rzutów za dwa i trzy z siedmiu na trzy punkty oraz jeden z dwóch wolnych.

W meczu zespołów z Polakami w składzie Banco di Sardegna Sassari pokonał na wyjeździe po dogrywce Oknoplast Bolonia 120:110. Michał Ignerski zdobył dla zwycięzców 13 punktów w 23 minuty (6/9 za dwa, 0/2 na trzy, 1/1 z wolnych) i miał pięć zbiórek, a dwa dla pokonanych uzyskał Jakub Parzeński (1/1 za dwa i dwie zbiórki w siedem minut).

Acea Rzym z Aleksandrem Czyżem pokonała 88:82 Enel Brindisi. Polski skrzydłowy grał osiem minut i nie zdobył punktu.

W tabeli prowadzi Cimberio Varese (22 zwycięstwa – 6 porażek) przed Banco di Sardegna (20-8) i Aceą (18-10). Umana jest ósma (14-14), a Oknoplast zajmuje przedostatnie, 15. miejsce (9-19).